Ako si vybrať bežecký pás na domáce využitie

by spravca

Bežecký pás patrí k najobľúbenejším domácim strojom na cvičenie. Nie je sa čomu diviť, keďže beh je skvelým športom na chudnutie a zvýšenie celkovej fyzickej kondície. Výhodou behu ako športu je, že s ním môžete začať kedykoľvek a v akomkoľvek veku.

Behá celá rodina

Bežecké pásy a rotopedy sú najviac vyhľadávanými posilňovacími a kardio strojmi. Oba stroje sú nenáročné na priestor a môže ich využiť celá rodina. Pri cvičení na nich sa skvele spaľujú kalórie, zlepšuje činnosť pľúc a posilňuje činnosť srdca. Behanie na bežeckom páse ja navyše šetrné k vašim kĺbom, ktoré sú pri behu na asfalte vystavené otrasom. Ak chcete mať pri používaní pásu komfortný pocit, vyberte si taký, ktorý má čo najväčšiu plochu na behanie. Doma často pri behaní pozeráte filmy, niektorí bežci dokonca čítajú knihu. Preto sa zamerajte na pásy so šírkou bežeckej plochy od 45 centimetrov. Táto šírka je dostatočná aj pri vyššej rýchlosti behu a zníženej pozornosti.

Odpruženie šetrí vaše kĺby

Ako sme už spomínali, bežecký pás je zdravšou alternatívou behania vonku. Lacné modely pásov nie sú vhodné na rýchlejší beh. Kvalitnejšie bežecké pásy musia mať minimálne gumové odpruženie prostredníctvom podložiek. Najdrahšie modely pásov majú celú konštrukciu vrátane rámu prispôsobenú požiadavkám na minimálne zaťaženie kĺbov. Maximálnu elimináciu nárazov zabezpečujú profesionálne bežecké pásy so zdravotným odpružením. Sú vhodné aj pre ľudí po operáciách kĺbov alebo chrbtice.

Výkon a motor bežeckých pásov

Výkonné motory a dostatočná veľkosť bežeckej plochy vám umožnia behať vysokou rýchlosťou. Vďaka tomu sú možnosti regulácie pohybu takmer neobmedzené. Platí pravidlo, že výkonnejšie motory sú potrebné pre ľudí s vyššou váhou.  Je to spôsobené nutnosťou motora prekonať odpor váhy bežca pri jeho došliapnutí na bežeckú dráhu.

Nosnosť, skladnosť a sklon

Masívne bežecké pásy s výkonným motorom majú vysokú nosnosť. Môžu na nich behať aj ľudia s vyššou hmotnosťou. Ak nemáte v domácnosti pevne určené miesto na umiestnenie pásu, oceníte jeho presúvanie pomocou malých transportných koliesok. Niektoré pásy sa dajú dokonca sklopiť. Vďaka tomu ušetríte veľa miesta. Veľkou výhodou je vlastniť pás s možnosťou nastavenia sklonu. Zvýšite tým zaťaženie pri behu alebo pri rýchlej chôdzi.

Doplnkové funkcie

Ovládací panel na bežeckom pásy má množstvo doplnkových funkcií. Pomocou neho si viete kontrolovať rýchlosť behu, vzdialenosť, sklon dráhy, spálené kalórie. Na panely sa dajú nastaviť rôzne tréningové programy a zaznamenávať pokroky. Niektoré pásy umožňujú dokonca meranie vášho tepu. Pred kúpou si overte dĺžku záruky na bežecký pás a možnosti servisu. V internetovom obchode inSPORTline vám radi odpovedia na všetky vaše otázky a poradia pri výbere bežeckého pásu. Na ich webovej stránke vás prekvapí široká ponuka pásov a ich priaznivé ceny.

 

 

 

You may also like