Plánujete kúpu LED pásikov? Vyberte si tie s označením RGB

Plánujete kúpu LED pásikov? Vyberte si tie s označením RGB

by spravca

Počas návštevy u susedov sa vám zapáčilo ich doplnkové svietidlo vo forme LED pásikov? Pokojne si pásy kúpte aj vy. Môžeme vám garantovať, že neoľutujete. Na prvý pohľad sa zdá, že LED pásiky sú drahým a na inštaláciu zložitým svietením. Veď jedine drahé svietidlo by dokázalo vyčarovať takú vizuálnu show. Nie je to vôbec pravda. Napriek tomu, že LED pásiky sú geniálnym svietidlom, sú tiež lacné a nainštalujete ich aj so zatvorenými očami.

Podľa čoho vyberať LED pásiky

Výber LED pásikov v špecializovaných obchodoch alebo e-shopoch je naozaj obrovský. Pre laika je veľmi ťažké zhodnotiť, aké LED pásiky sa hodia pre jeho potreby. V prvom rade si musíte uvedomiť, že LED pásiky neslúžia ako hlavné svietenie. Ide vlastne o doplnkové alebo dekoratívne osvetlenie podobne ako podhľadové svietidlá. Napriek tomu dokážu pásiky dostatočne osvetliť priestory, do ktorých sa ťažko inštalujú iné typy svietidiel. Preto sú LED pásiky často inštalované nad pracovné dosky do kuchyne. Veľmi efektívne dokážu osvetliť skrinky, vitríny i šatníky. Použiť ich je možné aj v exteriéri. Správnu atmosféru dotvoria na terase alebo v okolí bazéna. S ohľadom na miesto inštalácie LED pásikov si všímajte tieto parametre:

  • IP krytie – čím vyššie krytie, tým sú pásiky odolnejšie voči vode či prachu. Do vnútorných priestorov vám budú stačiť pásy s krytím IP20 a do kúpeľne alebo do vonkajších priestorov si kúpte pásy s krytím IP65.
  • Svetelný tok – svetelný tok je ukazovateľom svietivosti pásikov. Ak budete pásiky lepiť na miesta, kde potrebujete vytvoriť príjemnú atmosféru, stačia vám pásy so svetelným tokom okolo 300 lm/m. Pracovné plochy osvieťte pásikmi s tokom nad 1000 lm/m.
  • Farba diód – okrem klasickej studenej bielej alebo teplej bielej farby je možné kúpiť pásiky v rôznom farebnom prevedení. Túži vaša dcéra po ružovo nasvietenej postieľke? Žiadny problém. Nemusíte sa však obmedzovať tým, že budú pásy svietiť len v jednej farbe. Jednoducho si kúpte RGB pásiky.

Čo sú to RGB LED pásiky

Zjednodušene môžeme povedať, že RGB pásiky budú vašou súkromnou diskotékou. Pomocou týchto pásikov dokážete vytvoriť všetky farebné kombinácie a meniť zafarbenie diód pomocou diaľkového ovládača. Vďaka uvedenj variabilite sa RGB LED pásiky hojne využívajú nielen v domácnostiach, ale tiež v baroch, hoteloch a reštauráciách.

 

 

 

You may also like