5 tipov na vyhliadkové lety

5 tipov na vyhliadkové lety

by spravca

Možnosť kúpiť vyhliadkový let by mali využiť tí z vás, ktorí ešte neleteli a chcú vyskúšať, ako let zvládnu. Sú tiež určené pre ľudí hľadajúcich rozptýlenie. Vyhliadkové lety sú okrem toho ideálnym výberom pre darčeky pre dvoch. Aké možnosti máte pri výbere vyhliadkových letov.

1. Let lietadlom

Medi komfortnejšie vyhliadkové lety patria tie, ktoré sa odohrávajú v malom lietadle pre dve až tri osoby. Takéto vyhliadkové lety sú skvelé ako darčeky pre dvoch. V lietadle budete mať súkromie, diskrétny a skúsený pilot vás rušiť nebude. Ide o veľmi pohodové lety, ktorých trasa letu je rôzna podľa výberu lokácie letiska. Väčšina ľudí uprednostní let nad hlavným mestom a večerné vyhliadkové lety.

2. Let vrtuľníkom

Počas letu vrtuľníkom sa každá žena cíti ako v romantickom filme. Trochu vzrušenia rozprúdi krv v žilách a romantický výlet môže pokračovať návštevou reštaurácie. Zvyšok je už len na vás. Let vrtuľníkom nie je síce ako let stíhačkou, ale hukot a vývrtky trochu vzrušenia do letu prinesú. Vrtuľník má výhodu v tom, že letí pomalšie, takže si môžete viac užívať pohľady na život pod vami.

3. Let vetroňom

Vo vetroni sa nedá letieť vo dvojici, takže ide o zážitkový darček pre jedného. S vetroňom je možné letieť v rôznych lokalitách Slovenska. Plachtenie vo vzduchu je naozaj príjemný zážitok, kedy sa vďaka absencii motora cítite ako vták. Do vzduchu vás dostane vlečené lietadlo a zvyšok je o skúsenosti pilota.

4. Let hydroplánom

Ak uvažujete, ako si spestriť letný pobyt pri vodnej ploche, vyskúšajte let hydroplánom. Na hydroplán nastúpite priamo z pláže. Pristávanie na vode je veľmi zvláštny zážitok. Pekné emócie sa dostavia aj počas letu samotného, kedy budete z výšky obdivovať krásy prírody a modrú hladinu vodnej plochy.

5. Let rogalom

Let rogalom patrí k tým adrenalínovejším, pretože nie ste usadení v kabíne. Motorové rogalo letí pomalšie, no otvorený priestor okolo vás vyvoláva príjemné zimomriavky. Rogalom poletíte nad našim hlavným mestom a prenajať si môžete dve rogalá súčasne, čo umožní let prežiť vo dvojici pri simultánnom lete.

 

 

You may also like