7 užitočných rád pre psičkárov: Čo všetko pes potrebuje na to, aby bol spokojný?

7 užitočných rád pre psičkárov: Čo všetko pes potrebuje na to, aby bol spokojný?

by spravca

Spolužitie so psíkom prináša veľa chvíľ plných lásky a šťastia. Každý milovník psíkov chce, aby bol jeho maznáčik maximálne spokojný. A každý milovník psíkov vie, že zdravý a spokojný psík mu prinesie do života kopec zábavy a nezabudnuteľných okamihov. Poradíme vám, čo pes potrebuje na to, aby bol naozaj spokojný.

1. Venujte psovi pozornosť

Môžete dať psíkovi milión hračiek a tony mlsiek, ale keď mu nebudete venovať dostatok pozornosti, tak nikdy nebude spokojný. Psi milujú rozhovor, milé slová, pohladenie a láskanie. Je to naozaj pravda, že pes nie je vec, ale tvor, ktorý musí byť súčasťou vašej rodiny. Bude naozaj vďačný za každé milé slovo, za hru s hračkami, za naháňanie a dokonca aj za výcvik.

2. Kŕmte psa kvalitným krmivom

Napriek tomu, že psík dokáže hádzať na človeka psie oči, nemali by ste mu dávať jesť to, čo jete vy. Zároveň sa vyhýbajte lacným granuliam a konzervám zo supermarketu. Radšej navštívte chovateľské potrebykúpte mu granule, ktoré obsahujú minimálne 30 % sušeného mäsa. Vyhýbajte sa krmivu s obsahom vedľajších rastlinných a živočíšnych produktov, sóje, konzervantov a farbív.

3. Doprajte mu psích kamarátov

Psi sú spoločenské tvory a majú radi psích kamarátov. Za každú cenu sa vyhýbať ostatným psom je pre vášho maznáčika frustrujúce. Pes si potrebuje vymeniť informácie, poňufkať svojich kamošov, ponaháňať sa s nimi a poprípade si zašpásovať. Nájdite vo svojom okolí psov, ktorí vášmu psíkovi neprekážajú a dohodnite si s ich pánmi spoločné vychádzky.

4. Berte ho často na prechádzky

Niektorí psičkári berú psíka na prechádzky len jeden či dva razy za deň. To je veľká chyba a pes takto trpí. Pre psov je prechádzka plná nových informácií a vnemov. Čítajú si navzájom správy v tráve a zanechávajú nové odkazy. Preto by ste mali psa brať na prechádzku minimálne tri razy denne na pol hodiny.

5. Dbajte o jeho zdravie

Nezabudnite na to, že zdravý pes rovná sa šťastný pes. Obchod pre zvieratá ponúka rôzne vitamíny a prípravky, ktoré podporia zdravie psíka. Zanedbávať by ste nemali ani pravidelné návštevy veterinára. A ak vám to financie dovolia, tak máte k dispozícii tiež rôzne psie salóny, ktoré poskytujú masáže a iné terapie pre psíkov.

6. Nepreháňajte to s láskou

Dávať psíkovi lásku je dôležité, ale nič netreba preháňať. Pes potrebuje pevnú ruku, výcvik a stanovené mantinely, za ktoré by nikdy nemal prejsť. Psík bez výcviku je často zmätený, šteká a vystresuje ho i maličkosť. Vyvážiť lásku a výcvik vám pomôžu odborníci na cvičiskách.

7. Nechajte ho oddychovať

Pes síce miluje aktivity, ale potrebuje aj oddychovať. Je nutné, aby mal svoj kútik s pelechom, v ktorom bude mať na chvíľu od všetkého pokoj. Každý zverimex ponúka pelechy v rozmeroch pre rôzne plemená a zakúpiť sa dajú dokonca psie pohovky. Neustále hladkanie a vynucovanie jeho pozornosti ho unaví, čo prerastie do nepokoja. Preto keď psík zaspí, nechajte ho pokojne oddychovať bez vyrušovania.

 

 

 

 

You may also like