Aké snehové reťaze stačia pre vaše potreby?

Aké snehové reťaze stačia pre vaše potreby?

by spravca

Rozhodli ste sa túto zimu do výbavy konečne kúpiť snehové reťaze? Vaše rozhodnutie je správne. Pri vyberaní snehových reťazí zrazu zistíte, že existuje veľa typov nielen z hľadiska materiálu, ale i prevedenia. Nemusíte ihneď kupovať najdrahší model. Výber reťazí vhodných pre vaše potreby závisí od toho, ako často a kde plánujete reťaze využívať.

Keď snehové reťaze potrebujete len zriedkavo

Medzi lacnejšie snehové reťaze patria tie, ktoré sa vyrábajú zo špeciálnych textilných materiálov. Nemusíte sa vôbec obávať, že textil nezvládne snehovú nádielku alebo zľadovatenú vozovku. Textilné snehové reťaze sú vyrobené tak, aby pri styku s vlhkosťou priľnuli k vozovke a zvýšili trakciu kolies. Veľmi kvalitné a hlavne schválené na využívanie v celej EU sú reťaze, ktoré sa nazývajú AutoSock. Ide vskutku o dokonalé zimné ponožky pre vaše kolesá. Viete, čo je na textilných reťaziach skvelé? Nemusíte študovať označenie pneumatík, pretože tieto reťaze sadnú na všetky typy osobných vozidiel. Predávajú sa dokonca aj pre nákladné automobily. Zároveň ide o reťaze veľmi skladné s rýchlou a jednoduchou montážou.

Keď snehové reťaze použijete občas

Pred každou dovolenkou venujte pozornosť spodnej časti vozidla. Skontrolujte tlak v pneumatikách. Jednoduchšie to majú majitelia vozidiel, v ktorých je namontovaný snímač tlaku pneumatík. Okrem toho kúpte do výbavy oceľové snehové reťaze. Na občasné využívanie vám budú stačiť reťaze z kovu, ktoré majú rebríkovú stopu alebo stopu v tvare písmena H a X. Peniaze ušetríte tak, že kúpite lacnejší variant s bežným upínaním. Pripravte sa na to, že montáž reťazí na kolesá budete musieť natrénovať na parkovisku, pretože v teréne by ste inštaláciu asi nezvládli.

Keď snehové reťaze používate pravidelne

Pre motoristov, ktorí sa často a pravidelne ocitnú v horách, sú určené kovové snehové reťaze so šikmou stopou. Reťaz pokrýva prakticky celý behúň, čím je zabezpečená maximálna ochrana proti šmyku i zapadnutiu do závejov. Keď investujete do takýchto reťazí, priplaťte si za model so samoupínaním. Montovať každý deň reťaze na kolesá bez tohto systému by bolo veľkou stratou času.

Tip na záver: Nech si vyberiete akýkoľvek typ reťazí, nezabudnite ich udržiavať. Textilné reťaze po použití operte a nechajte vyschnúť. Kovové reťaze utrite mokrou handričkou a po dôkladnom vyschnutí ich môžete uložiť do kufra vozidla.

 

 

You may also like