Dva typy nosičov bicyklov, ktoré sú lacné a skladné

Dva typy nosičov bicyklov, ktoré sú lacné a skladné

by spravca

Každému cyklistovi po čase začne prekážať, že jazdí po tých istých trasách. V danom momente začne uvažovať o tom, ako svojho dvojkolesového tátoša dostane niekam, kde si zajazdí v zaujímavom teréne. Jedinou možnosťou na prevoz bicyklov vozidlom sú nosiče bicyklov. Neobávajte sa ich ceny alebo toho, že by vám doma zavadzali.

Existujú tri modely nosičov bicyklov

Pri pozornejšom preskúmaní obchodov s nosičmi bicyklov zistíte, že existujú tri modely. Ide o nosiče bicyklov na strechu auta, na piate dvere alebo na ťažné zariadenie. Ak sa chceme baviť o lacnom nosiči, tak posledný menovaný na ťažné zariadenie musíme vynechať. Ide síce o najviac praktický nosič, ale tiež najdrahší. Neobávajte sa však toho, že by nosiče na strechu a piate dvere svoju prácu neodviedli.

Nosič bicyklov na strechu auta

Najlacnejší je nosič, ktorý sa montuje na strechu vozidla. Teda nie priamo na strechu, ale na priečniky resp. na strešný nosič. Strešný nosič sa vám zíde aj mimo vozenia bicyklov. Dá sa na neho pripevniť box, do ktorého uložíte napríklad detský cyklovozík a vyberiete sa na výlet s deťmi. Box a detské vozíky preveziete na streche dokonca spolu s bicyklom. Ak si kúpite menší box, tak je možné na jednu stranu pripevniť box a na druhú nosič na bicykel. Pripevnenie nosiča na priečniky je hračka. Horšie je to s vykladaním bicykla, hlavne takého, ktorý je ťažší. Prekážkou pre vás bude tiež vstup do garáže, kedy budete musieť bicykel zo strechy zložiť. Na druhej strane sú bicykle na streche v bezpečí, nepráši sa na ne a nehrozí ani poškodenie laku vozidla. Po demontáži je nosič skladný, ide vlastne len o jednu lyžinu. Upozorňuje vás však na to, že s bicyklom na streche sa zvýši spotreba automobilu.

Nosič bicyklov na piate dvere

Nosič na strechu je možné pripevniť na každé vozidlo s priečnikmi. Nosič na piate dvere pripevníte len na vozidlá s rovnou zadnou časťou. Práve toto je jedna z nevýhod nosiča na piate dvere. Opäť však ide o lacný a skladný nosič, ktorý sa na dvere inštaluje jednoducho. Dokonca aj bicykle na nosič vyložíte za pár minút. Problémom môže byť zhoršený výhľad cez zadné sklo automobilu. Niekedy sa tiež stane, že pri manipulácii s bicyklami oškriete lak alebo si poškriabete bicykle. S nosičom na piatych dverách zaparkujete bez problémov kdekoľvek, ale dolu ho asi budete musieť dať, pretože sa neodstanete do kufra vozidla.

Zhrnutie: Najuniverzálnejší a najlacnejší je nosič bicyklov na strechu vozidla. Bohužiaľ sa vám asi nepodarí na strechu vyložiť ťažší elektrický bicykel.

 

 

You may also like