Sú lepšie biele alebo farebné plastové okná?

Sú lepšie biele alebo farebné plastové okná?

by spravca

Plastové okná si väčšina ľudí predstavuje v bielom prevedení. Mylná myšlienka, že plast môže byť len biely vedie k tomu, že počas stavby alebo renovácie domu dávajú pri výbere okenných výplní prednosť iným materiálom. Je to na škodu, pretože plastové okná nielenže môžu byť inej farby, ale tiež majú také vlastnosti, ktoré nemôžete nahradiť žiadnym materiálom.

Biela je neutrálna farba, ale nehodí ku všetkým domom

Vchodové dvere z plastu alebo plastové okná nájdete na väčšine rodinných domov i bytov. Je pravda, že biele plastové okná sú najlacnejšie, a preto vidíte hlavne túto farbu. Avšak biela sa nehodí na všetky typy domov. Niektorí ľudia chcú mať kompletné detaily na dome zladené na sto percent, hľadia na farbu plotu, fasády alebo odkvapov a podľa ich zafarbenia doladia tiež okná a dvere. V minulosti sa naozaj dali kúpiť plastové okná len v bielom prevedení. Dnes si môžete vybrať prakticky zo všetkých farieb vzorkovníka RAL.

Dvojfarebné plastové okenné profily

U bielej farby ešte zostaneme, pretože biela sa vo väčšine prípadoch hodí do interiéru najlepšie. Ide o neutrálnu farbu, ktorú bez problémov zladíte so zvyškom zariadenia. Čo robiť, keď potrebujete okenný rám zvnútra biely a zvonku by sa vám hodila iná farba? Opäť nejde o žiadny problém, pretože výrobcovia plastových okenných profilov mysleli aj na tento variant. Samozrejme, že plastové okná cena u dvojfarebného variantu bude o niečo vyššia ako u klasických bielych oknách.

Najčastejšie otázky o farebných plastových oknách

Ľudí trápi otázka či farebné plastové profily odolajú poveternostným podmienkam. Je pravda, že veľmi tmavé farby priťahujú slnko a hlavne v minulosti dochádzalo k ich postupnej deformácií. Avšak technológie sa neustále vylepšujú a tento stav už prakticky nehrozí. Druhou otázkou je či sa farba z rámov neolúpe. Opäť sa nemusíte obávať, pretože vo väčšine prípadoch sa plastové okná nelakujú. Farebné prevedenie je dosiahnuté tak, že sa do rámu zapracuje špeciálna fólia. A do tretice je tu otázka imitácie dreva. Farebné plastové profily okien sú na nerozoznanie od drevených rámov. Môžete ich pokojne nainštalovať na domy postavené v tradičnom štýle. Okrem hnedej farby ľudia obľubujú sivú, čiernu a béžovú.

 

 

You may also like