Nakupujte s nami. Longboard  nielen pre začiatočníkov

by spravca

Medzi obľúbené street športy patrí skateboarding a jeho obdoba longboarding. Tieto športy sú súčasťou životného štýlu mladých ľudí. Vybrať si správny longboard z veľkej ponuky je niekedy naozaj ťažkým orieškom. Pozrime sa spoločne, ktorý typ je vhodný pre skúsených i  menej skúsených longboardistov.

Tvar dosky

Vo veľkých i malých mestách pribúdajú ľudia, ktorí si obľúbili jazdiť na longboarde alebo využívajú elektro kolobežky. Obe možnosti sú zábavnou a veľmi trendovou činnosťou, ktorej sa venujú nielen mladí ľudia. Základom pohodlnej jazdy na longboarde je tvar dosky. Model pintail longboardu má tvar kvapky, širšie kolieska, a preto je vhodný pre jazdcov začiatočníkov. Model double kick je dobrou voľbou pre skúsenejších jazdcov, ktorí už majú odvahu na rôzne skoky či triky. Na dlhšie vzdialenosti a na jazdu po nerovnom povrchu si zaobstarajte bantam longboard. Cruisery sú najľahším variantom, ktorý pohodlne prenesiete v ruke a je ideálny na pokojnú jazdu po meste.

Veľkosť dosky a koliesok

Milovníci rýchlej jazdy by si mali zakúpiť dlhší longboard, ktorý je stabilný. Do mesta sú vhodné dosky s dĺžkou okolo 70 centimetrov. Tieto longboardy zdolajú nerovnosti chodníkov a dokonca zvlnený terén v parku. Na jazdu z kopca a dlhé trate vám odporúčame už spomínané dlhšie varianty s dĺžkou nad 90 centimetrov. Veľkosť koliesok musíte prispôsobiť svojim schopnostiam. Menšie kolieska s ostrými hranami ocenia menej skúsení longboardisti. Naopak väčšie kolieska s guľatými hranami nebudú robiť problémy jazdcom, ktorí si už trúfnu na zjazd kopcov vo väčšej rýchlosti.

Tvrdosť a pozícia koliesok

Na tuhšie povrchy a pre začiatočníkov budú stačiť kolieska, ktoré sú mäkšie. Tvrdosť koliesok od číslovania 85A odporúčame pre rýchlojazdcov. Kolieska umiestnené v strede dosky (center – set kolieska) zaručujú stabilitu za každých okolností. Takzvané side – set kolieska so stredom v rovine s vnútornou hranou dobre priliehajú k povrchu. Väčšina longboardov má kolieska, ktoré sú kombináciou oboch spomínaných typov (off – set kolieska). Modelov longboardov je naozaj veľké množstvo. Ak si neviete poradiť s ich výberom, kliknite na stránky e-shopu inSPORTline. Prehľadné vyhľadávanie, skúsení predajcovia a skvelé ceny vás presvedčia, že ste na správnom mieste pre kúpu longboardu.

 

 

 

You may also like