Poradíme vám, ako kombinovať zlatú v interiéri

Poradíme vám, ako kombinovať zlatú v interiéri

by spravca

Zlatá farba bola odjakživa symbolom bohatstva a určitej honosnosti. Obklopovali sa ňou v minulosti nielen králi, ale aj šľachta či cirkev. V súčasnosti sa ale zlatá farba nemusí nutne spájať len s pôvabom a majetnosťou. Spája sa aj s určitou tvorivosťou.

Zlatá stále v kurze

Spôsoby zavádzania zlatej farby do interiéru sú dnes veľmi inovatívne.  Má veľmi univerzálne využitie a môžete ju využiť takmer všade. Od kuchyne, cez obývačku a spálňu, až po kúpeľňu.

Vďaka kombinácii unikátneho odtieňa ušľachtilého kovu a iných hlbokých farieb sa z vášho interiéru stane priam kráľovské miesto. So zlatou ale opatrne, pretože môžete ľahko skĺznuť ku gýču. Ak však jej použitie detailne premyslíte, v miestnosti bude vyžarovať energiu a spiritualitu.  

Kombinujte premyslene

Na stránkach Estilofina nájdete mnoho spôsobov, ako zlatú zladiť s ostatnými farbami. V obývačke ladenej do zlatých uhrančivých tónov krásne vynikne zlatý konferenčný stôl Lance, ktorý spolu so sivou rozkladacou sedačkou Halle a zlatým lustrom vytvorí čarovnú kráľovskú atmosféru.

Ak ste zástancami klasickejšieho štýlu, kombinujte zlatý konferenčný stôl s čiernym alebo hnedo-zlatým kreslom a ikonickou Chesterfield pohovkou s koženým čalúnením.

Takáto farebná kombinácia bude harmonizovať so zvyškom interiéru, do ktorého postupne pridávajte ďalšie malé doplnky či dekorácie zlatej farby. Myslite na to, že kombinácia kovu a skla je módnym trendom, ktorý je vhodný napríklad aj pre moderný mestský byt.

Osvetlenie je dôležitou súčasťou každej kompozície interiéru a inak tomu nie je ani v tomto prípade. Ak chcete vašej obývačke dodať ešte osobnejší lesk a šmrnc, stiahnite po zlatom lustri, ktorý rozžiari každý večer.

Zlatý odtieň sa priatelí s ďalšími farbami

Sýta modrá, smaragdová či teplá hnedá pri ňom pôsobia ešte vznešenejšie. Asi najslávnostnejšie vynikne zlatá v kombinácii s bielou. Ak sa ju rozhodnete kombinovať s čiernou, dodá to priestoru veľkú dávku štýlu a elegancie.

Zlatá farba sa dá využiť naozaj na maximum, čoho dôkazom je vznik nadčasového štýlu Art Deco. Tento štýl je dnes dotiahnutý do dokonalosti a čarovnému kovu dáva priestor pre široké využitie.

Ak ste aj vy podľahli zlatej horúčke, nahliadnite do ponuky Estilofina a vyberte si zo zlatých kúskov, ktoré rozžiaria vašu kráľovskú domácnosť.

 

You may also like