Vieme, ako vyberať interiérové farby

Vieme, ako vyberať interiérové farby

by spravca

Farby, ktoré vás obklopujú pôsobia na vašu psychiku a nálady. Môžu byť pastvou pre oko alebo naopak nás môžu pri každodennej činnosti rušiť. Preto by ste si mali dávať pozor na to, aké farby vyberiete do interiéru vášho bytu alebo domu. Pri výbere farieb by ste mali okrem farebného odtieňa myslieť aj na iné aspekty.

Výber farby podľa typu miestnosti

Už pred prvou návštevou obchodu, v ktorom sa predávajú interiérové farby a laky by ste mali mať premyslené, aké farby použijete v jednotlivých miestnostiach. Tento výber je vo väčšine prípadov v rukách nežnejšej polovičky, ktorá iste začne s výberom farby pre kuchyňu alebo jedáleň. Trend posledných rokov je jednoznačný. Preferované sú pastelové odtiene žltej a hráškovo zelenej. Z hľadiska colorterapie sú tieto dve farby vhodné do kuchyne preto, lebo podporujú chuť do jedla a nepôsobia rušivo. Z uvedeného dôvodu nájdete zelenú farbu napríklad v nemocniciach. Veľký zreteľ berte na výber farby do obývacej izby, v ktorej trávi rodina väčšinu času. Do obývacej izby je vhodná biela farba na stenu. Nemusíte sa báť, že by pôsobila nudne. Stačí, keď jednu zo stien nenafarbíte bielou farbou alebo na túto stenu nalepíte tapetu. Biela je v obývačke výhodu, pretože k nej dokážete doladiť nábytok a doplnky. Pozor však na to, ak máte biely nábytok. V tomto jedinom prípade by nebola biela farba dobrou voľbou. Nahradiť ju môžete modernou šedou alebo bledo hnedou. V spálni vás upokoja farby ako modrá, fialová alebo hnedá. Do detskej izby voľte veselé farby – žltú, modrú, oranžovú alebo kombináciu uvedených farieb.

Faktory, na ktoré pri výbere farby myslite

Nielen odtieň farby by vás mal pri jej kúpe zaujímať. Tento fakt dobre ovládajú v e-shope Bugy, kde nájdete rôzne typy farieb, napríklad farby umývateľné. Umývateľné farby by mali byť prvou voľbou pre priestory akými sú kuchyňa alebo chodba. Lepšie odolávajú mastnote a veľmi ľahko sa dajú vyčistiť. Ak neviete nájsť správny odtieň farby, môžete vyskúšať vzorkové farby alebo si dať farbu namiešať. Nové technológie sa nevyhli ani svetu farieb, a preto je možné nájsť v obchodoch špeciálne farby, napríklad magnetickú – vhodnú do detskej izby. Do chodieb a do vlhkých priestorov sú určené protiplesňové varianty farieb.

 

 

 

You may also like