Vyberáme ideálnu stoličku do interiéru, pohodlne sa usaďte

Vyberáme ideálnu stoličku do interiéru, pohodlne sa usaďte

by spravca

Čo urobíme ako prvé, ak vojdeme do baru, reštaurácie, do práce, alebo napríklad domov? Samozrejme, pozdravíme a ihneď potom sa posadíme na stoličku. Sedenie je totiž pre naše telo úplne prirodzenou polohou, pri ktorej nielen pracujeme, ale aj odpočívame.

Práve preto tvoria stoličky nevyhnutnú súčasť našich interiérov. Poďme sa pozrieť na to, aké sú v tomto smere možnosti a s akými variantmi rozhodne nespravíte krok vedľa.

Začíname kuchyňou

Tu by mal byť výber pomerne jasný, pretože pri jedálenskom stole by mala hrať prím klasická, ideálne drevená alebo kovová stolička. Počas stolovania tak budeme mať istotu pohodlie, stabilitu, ale aj oporu pre svoje telo. V moderných kuchyniach však nájdu uplatnenie aj barové stoličky. Tie umožnia napríklad hosťom to, aby boli neustále v kontakte s paňou domu, ktorá pripravuje občerstvenie. Sú vhodným variantom, ako môže spolu tráviť čas aj rodina, ak chce byť pohromade.

Samozrejme, pri využití tejto možnosti sa predpokladá, že je súčasťou daného priestoru buď barový pult alebo vyšší ostrovček. Ak plánujete rekonštrukciu, určite vezmite barové stoličky do úvahy. Zvlášť ak má byt, v ktorom bývate, dispozíciu prepojenej kuchyne a obývačky, keďže stoličkami daný priestor príjemne oživíte a zároveň umožníte o niečo lepšie prepojenie.

Pracovňa alebo detská izba

Ani v týchto miestnostiach sa bez stoličiek nezaobídeme, hoci ich vzhľad sa od tých klasických výrazne líši. A to preto, že najlepšou voľbou sú pre tieto miestnosti kancelárske stoličky. Vybrať tú správnu nemusí byť vždy jednoduché, a tak vám poradíme, že dobrou cestou je zamerať sa hlavne na:

  • polohovateľné sedadlo
  • dostatočnú oporu chrbta a bedier
  • opierku hlavy
  • nastaviteľné opierky rúk
  • priedušnosť
  • pevnosť a stabilitu

To všetko sú výhody, ktorými by mala disponovať každá dobrá kancelárska stolička. Zvlášť u detí dobrá investícia znamená istotu toho, že sa bude skutočne správne vyvíjať a sedenie nebude spôsobovať žiadne bolesti – a to hlavne chrbta alebo oblasti krčnej chrbtice.

Obývačka

Tu je voľba pomerne jasná, keďže klasiku v podobe stoličiek by sme mali určite nahradiť niečím ešte pohodlnejším. Jednou z klasických možností je samozrejme sedačka, poprípade i kreslá. Pokiaľ však máte záujem ísť ešte o niečo modernejšou cestou, nebojte sa experimentovať a zvoľte napríklad u mladých veľmi obľúbené sedacie vaky. Širokú ponuku stoličiek nájdete na www.hawaj.sk .

You may also like