5 problémov s nosičmi bicyklov, ktoré vám pomôžeme vyriešiť

5 problémov s nosičmi bicyklov, ktoré vám pomôžeme vyriešiť

by spravca

Priaznivci cyklistiky sa snažia s bicyklom jazdiť po nových trasách a povzniesť svoj koníček na iný level. Dobre vedia, že jediným spôsobom, ako si vychutnávať nové trasy, je prevoz bicyklov pomocou nosičov bicyklov. Táto pomôcka je veľmi praktická, ale ak na nosiči budete šetriť, môžete sa stretnúť s viacerými komplikáciami pri prevoze bicyklov a pri riadení vozidla. Prinášame vám 5 rád, ktoré vám pomôžu vyriešiť komplikácie s nosičmi bicyklov.

Problém č. 1 – ovládanie automobilu

Na streche pripevnené strešné boxy alebo nosiče bicyklov menia jazdné vlastnosti vozidla. Zmenu pocítite hlavne počas zvýšenej rýchlosti a pri silnom bočnom vetre. Zákon síce neupravuje maximálnu povolenú rýchlosť s nosičom na streche, ale rozum káže, že pomalšie znamená bezpečnejšie. Riešením sú nosiče bicyklov na ťažné, ktoré jazdu neovplyvňuje.

Problém č. 2 – spotreba automobilu

Ak dostávate infarkt pri pohľade na cenu benzínu, tak ho dostanete druhýkrát pri sledovaní spotreby vozidla s pripevneným strešným nosičom a bicyklami na streche. Niektoré štatistiky uvádzajú, že takýto náklad na streche znamená až o tretinu vyššiu spotrebu. Podobne zvýšenú spotrebu môžete očakávať aj v prípade strešného boxu, v ktorom máte uložený športový kočiar, oblečenie a iné veci na dovolenku. Vozidlu odľahne a vašej peňaženke tiež, keď namiesto nosiča na strechu budete používať nosič na ťažné alebo na piate dvere.

Problém č. 3 – ako naložiť bicykle

Vyskúšajte naložiť elektrický bicykel na strechu sami. Zistíte, že je to nemožné. Dokonca aj ľahší klasický bicykel sami len ťažko vo výške upevníte. Naopak nosič na piate dvere a na ťažné vám nebude pri vykladaní bicyklov robiť žiadne problémy.

Problém č. 4 – ako sa dostať do kufra vozidla

V prípade, že ste dali prednosť praktickému nosiču bicyklov na piate dvere, zistíte, že sa nemôžete dostať do kufra vozidla a navyše horšie vidíte cez zadné okno. V tomto prípade vyhráva nosič na strechu vozidla alebo nosič na ťažné, ktorý sa dá sklopiť.

Problém č. 5 – ako vojsť do garáže

Váš cyklistický výlet je pri konci, nádherne ste si zajazdili, prácne vyložili bicykle na strechu a práve vchádzate do garáže. Zrazu zistíte, že s bicyklami na streche to nepôjde. Unavení opäť bicykle zložíte a ráno pred novým výletom vyložíte na strechu… Hrozná predstava, všakže? Riešenie sa volá nosič bicyklov na ťažné.

 

 

You may also like