Aké pamlsky psy zbožňujú?

Aké pamlsky psy zbožňujú?

by spravca

Pamlsky pre psov nie sú náhradou za plnohodnotnú stravu. Sú len spestrením kvalitných granúl, barf stravy alebo konzerv. Slúžia ako odmena pre psíka počas výcviku, môžu byť spôsobom, ako psa naučiť, že niečo spravil zle. V obchodoch nájdete stovky značiek a druhov pamlsiek. Ktoré z nich psy zbožňujú?

Pozor na zdravotný stav psa

Pred výberom pamlsiek sa poraďte s veterinárom, a to hlavne v prípade, že je váš psík starý alebo má zdravotné problémy. Nevhodne zvolené pamlsky mu môžu priťažiť. Dávajte si tiež pozor na ich výber pri špeciálnom stravovaní, keď je psovi podávaná barf strava. Zmena z barf na iné stravovanie môže spôsobiť hnačky. S pamlskami to nikdy nepreháňajte, dodržujte maximálne povolené množstvo uvedené na obale pamlsky. Pamlsky pre psov by ste nemali dávať psíkovi, ktorý trpí nadváhou.

Prečítajte si zloženie pamlsiek

Ak pamlsky pre psov obsahujú vitamíny (C,D, A), minerály a glukosamín, ide o pochúťky, ktoré sú pre psíka vhodné. Naopak ruky preč od pamlsiek plných cukrov, obilnín a konzervantov. V tomto ohľade sú výborné barf pamlsky, ktoré sú čisto prírodné.

Typy pamlsiek

Podobne ako granule pre psov, aj pamlsky sa delia na rôzne druhy. Menšie pamlsky sú určené na výcvik psov. Ide o malé kostičky a kocky, ktorých môže pes skonzumovať väčšie množstvo. Osobitnou kategóriou sú pamlsky pre psov určené na dentálnu hygienu. Zväčša sa podávajú len raz denne, aby si psík prečistil zúbky. Zo zdravotného hľadiska sú najvhodnejšie pamlsky označené ako funkčné t.j. sú doplnkom stravy a dodávajú psovi výživné látky.

Formy pamlsiek

Pamlsky pre psov môžu byť mäkké, tvrdé a sušené. Najviac psíkom chutia mäkké pamlsky, napríklad plátky. Tento druh pochúťok pekne vonia a dobre sa konzumuje. Mäkké pamlsky môžete rozlomiť na viac častí a využívať ich počas výcviku. Tvrdé pamlsky sú skvelé v tom, že sa pri ich hryzení pes zabaví a brúsi si zúbky. Sú vlastne náhradou surovej kosti. Sušené pamlsky pre psov sú vyrobené buď z mäsa, vnútorností alebo časti zvierat. Sušené pochúťky sú pre psov priam gurmánskym zážitkom. Pekne voňajú, dá sa s nimi pohrať a dobre chutia.

 

 

You may also like