Poznáte všetky typy kočiarov pre deti?

Poznáte všetky typy kočiarov pre deti?

by spravca

Nastávajúce mamičky majú v oblasti výberu detského kočiara obrovské možnosti. V minulosti to mali matky oveľa ťažšie. Prakticky existovali len hlboké kočiare a kočiare golfové. Ich konštrukcia bola ťažkopádna, váha kočiarov vysoká a možnosti ich variabilného využitia minimálne. Z akých kočiarov môžete v obchodoch vyberať?

Hlboký kočiar

Hlboké kočiare sú určené pre novorodencov a využívať sa dajú približne do jedného roka veku dieťaťa. Keď vaše dieťa začne sedieť, je lepšie zvoliť iné varianty, aby malo možnosť sledovať okolie a vnímať nové podnety. Hlboké kočiare majú dobré odpruženie, dajú sa polohovať, takže sa v nich nielen dobre spinká, ale tiež sedí. Podľa odborníkov sú tieto kočiare najvhodnejšie z hľadiska vývinu dieťaťa. Po približne 5 mesiacoch môžete vyskúšať korýtkové sedenie.

Športový kočiar

Športové kočiare sú odpružené a odľahčené, takže sa hodia na využívanie počas športových aktivít ako je rýchla chôdza, behanie alebo jogging. Počas výberu športového kočiara si dávajte pozor na systém odpruženia. Overte tiež možnosti polohovania a ergonomického sedenia. Športové kočiare sú dobrou investíciou, pretože je ich možné používať aj po tom, ako sa dieťa naučí chodiť.

Golfový kočiar

Golfové kočiare sú určené pre deti, ktoré už dokážu samé sedieť. Nie sú dostatočne pohodlné na dlhšie sedenie. Sú však veľmi skladné, ľahké a rýchlo sa skladajú i rozťahujú, takže sa hodia na cestovanie. Ich variabilitu oceníte hlavne počas cestovania lietadlom.

Cyklovozík

Cyklovozíky nie sú klasické kočiare, ale môžu sa ako kočiar využívať. Sú vlastne spojením hlbokého a športového kočiara. Detské cyklovozíky využívajú predovšetkým cyklisti, ale veľmi praktické sú taktiež pri cestovaní. Vďaka cyklovozíku strávite dovolenku aktívnym spôsobom. Dokonca nielen letnú, ale tiež zimnú. V lete si s cyklovozíkom zabeháte a zabicyklujete. V zime sa vozík premení s pomocou špeciálnych lyží na sánky, takže sa môžete venovať bežkovaniu.

Špeciálne kočiare

Okrem všetkých spomínaných kočiarov sa vyrábajú špeciálne kombinované kočiare. Dajú sa zmeniť na hlboký alebo športový kočiar. Majú vložku, ktorú využijete ako autosedačku.

 

You may also like