Preskúmajte chute sveta. Teraz je na to najlepší čas

Preskúmajte chute sveta. Teraz je na to najlepší čas

by spravca

Možno máte vo svojom okolí obľúbeného farmára alebo osvedčeného mäsiara. Dobré mäso z miestnych zdrojov je najlepším spôsobom, ako spoznať všetky chute sveta. Nielen európske, ale aj ázijské alebo juhoamerické. Potrebujete len odvahu experimentovať a pomocníka so silnými svalmi a bohatým príslušenstvom, ktorý vám pomôže s každou úlohou a nezľakne sa ani veľkého množstva surovín a dlhých hodín prevádzky. Máte radi blízkovýchodný šiškebab alebo brazílske quibe? Máte chuť na talianske mäsové guľky s bolonskou omáčkou? Alebo sa konečne pokúsite vykúzliť domáce klobásky? Vyhrňte si rukávy a preskúmajte najrôznejšie chute sveta!

Prvým krokom je krátka návšteva malého miestneho predajcu alebo víkendový výlet, počas ktorého navštívite zavedenú farmu, kde ponúkajú skutočne kvalitné a čerstvé potraviny. Pretože ako vieme, všetko sa začína ingredienciami, len z tých dobrých sa dá pripraviť jedlo, po ktorom sa budete oblizovať.

A potom stačí už len postaviť na pracovnú linku robustný mlynček na mäso s dobrým výkonom, ktorý bude pevne stáť a nezrúti sa, ani keď sa mu do cesty pripletie okrem mäsa aj nejaká ta šľacha.

Ako napríklad úplne nový mlynček Gorenje MG2502SJX, ktorý za vás ochotne urobí aj tú najťažšiu prácu. Má úctyhodný výkon 2 500 W a je veľmi rýchly – za minútu dokáže spracovať až 2,4 kg mäsa, takže môžete pokojne pozvať všetkých susedov z okolia. Ak by počas práce narazil na obzvlášť nepoddajný kus mäsa, je vybavený spätným chodom.

K bohatému príslušenstvu patria tri mlecie disky s otvormi 3, 6 a 8 mm na jemné, stredné a hrubé mletie, ktoré možno uložiť do zásobníka priamo v mlynčeku. A tiež piest, aby mletie išlo ľahko a rýchlo.Preskúmajte chute sveta. Teraz je na to najlepší čas

V prípade, že sa rozhodnete pripraviť si vlastné domáce klobásky alebo zabíjačkové jaternice, je k dispozícii aj špeciálny nástavec určený práve na tieto dobroty plnené do črievok.

Mlynček je vybavený aj tromi veľkými nadstavcami na strúhanie. Môžete s nimi vytvoriť úhľadné plátky zeleniny, tenké rezance alebo jemne pomlieť orechy, tvrdý syr či suché pečivo na domácu panko strúhanku. Nástavce s jedinečným kužeľovitým tvarom sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a vďaka svojmu tvaru zaručujú ideálne výsledky bez upchávania.

Mlynček môžete použiť aj na prípravu skvelých domácich štiav – súčasťou príslušenstva je nástavec s dvojitou závitovkou na pomalé a šetrné odšťavovanie. Vďaka tomu je v šťave menej vzduchových bublín a je hodvábnejšia. Okrem toho sa ovocie alebo zelenina počas oddeľovania šťavy od dužiny nezahrievajú, a preto si šťava zachováva viac vitamínov a enzýmov.

Mlynček má stabilné gumové nožičky a priestor na uloženie kábla. Ľahko sa ovláda a rozoberá. Jednotlivé nástavce a časti stačí umyť vodou s trochou saponátu. Stojí 199 EUR.

A ak si chcete uchovať nejaké dobroty, napríklad domáce klobásy alebo porcie mäsa na neskôr, bude sa vám hodiť kvalitná vákuovačka. Bez vzduchu si potraviny zachovajú svoju pôvodnú kvalitu dlhšie, a to nielen v chladničke, ale aj v mrazničke.

 

https://sk.gorenje.com/

 

 

 

 

 

You may also like