Ako si vybrať správny elektrobicykel?

Ako si vybrať správny elektrobicykel?

by spravca

Vyberáte nový elektrobicykel, ale neviete si rady? Niet divu, ponuka je dnes veľmi široká a pre bežného užívateľa je zložité sa v nej zorientovať. Máme pre vás všetky podstatné informácie, ktoré by ste mali pri výbere elektrobicykla zohľadniť.

Než sa vydáte do predajne po nový elektrobicykel, mali by ste si zodpovedať niekoľko základných otázok, ktoré sú pri výbere elektrobicykla zásadné. Dôležité je uvedomiť si, že elektrobicykel si nekupujete na jednu sezónu, ale mal by vám v ideálnom prípade slúžiť niekoľko tisíc kilometrov počas mnohých rokov.

Kto a kam bude na bicykli jazdiť?

Výber bicykla je vždy dobré prispôsobiť vašim návykom, zdravotnému stavu a kondícii. Na trhu nájdete od rýdzo pánskych a dámskych rámov aj univerzálne varianty. Viete, kde a ako budete chcieť bicykel používať? Má byť do terénu, zvládnuť dlhé výlety alebo postačí len na kratšie prejazdy mestom? Elektrobicykle sa delia na turistické, horské, mestské a skladacie. Mestské sú stavané na nenáročné prechádzky, skladacie sú maximálne skladné a ľahko sa premiestňujú, krosové bicykle sú skvelé na dlhšie trasy a výlety v ľahkom teréne, horské elektrobicykle zvládnu vysokú záťaž aj v tom najnáročnejšom teréne.

Čo patrí medzi najdôležitejšie parametre?

Dojazd je jeden z najčastejšie spomínaných parametrov a tiež jedna z najviac premenných hodnôt. Veľmi záleží na jazdnom štýle, profile trate, váhe jazdca, nastavenie asistencie, použitom type motora a riadiacej jednotke. Typ pohonu je tiež rozhodujúci. Každý zákazník očakáva od bicykla niečo iné, preto je veľmi dôležité, aby ste si stanovili, čo od bicykla očakávate, aké sú vaše požiadavky a možnosti. Elektromotor je podobne ako batéria jednou z najdôležitejších súčiastok elektrobicykla. Rozlišujeme niekoľko typov elektromotorov podľa ich umiestnenia: elektromotor v prednom kolese, elektromotor v zadnom kolese a elektromotor v strede kolesa – „stredový pohon“. Aj kvalita a životnosť batérie sú dôležitými aspektmi, používajú sa predovšetkým moderné typy lítiových batérií, ktoré sú známe dobrým pomerom medzi váhou, výdržou, životnosťou a cenou. Nepodceňujte ani správnu voľbu veľkosti rámu a nechajte si poradiť.Ako si vybrať správny elektrobicykel?

Dajte na referencie

Pri výbere bicykla je vhodné nespoliehať sa len na informácie z katalógov a internetových stránok výrobcov, dobré je vychádzať z referencií majiteľov a skúseností predajcov či známych. Ak však stavíte na e-bike KTM, určite nešliapnete vedľa. Elektrobicykel KTM Macina Cross 620 je ideálny na denné dochádzanie, aj na výlety po cyklochodníkoch či nespevnených povrchoch. Tento kúsok strednej triedy je na cestách hitom, dopriať si ho môžete aj v limitovanej edícii.

 

 

You may also like