Byt či podnájom

Byt či podnájom

by spravca

Kúpa bytu nie je bežná záležitosť. Vo väčšine prípadov sa takouto kúpou zaoberáme raz – dva krát za život. Aj keď je vidina vlastného bývania snom všetkých mladých nemusí to byť najlepšie riešenie. Kedy je lepšie sa rozhodnúť pre podnájom a kedy do kúpy bytu?

Inzerátov v štýle „byt na predaj Bratislava“ nájdete dnes množstvo. Skôr ako sa rozhodnete investovať do nového bývania mali by ste sa zamyslieť či nastal vhodný čas. Vlastný byt nemusí byť hneď dobrá investícia.

Investícia do vlastného bývania

Veľká väčšina z nás kúpu bytu rieši hypotékou. Okrem toho je dobré ak ešte máte aj nejaké našetrené peniaze. Ak máte stabilný príjem a aj našetrenú časť peňazí môžete sa poobzerať po vlastnom byte.

Berte do úvahy nastávajúce zmeny vo vašom živote, Pokiaľ máte v pláne do 3 až 5 rokov si založiť rodinu bude lepšie prispôsobiť tomu aj nároky na bývanie. Ak nechcete kupovať väčší byt o pár rokov znova investujte čas a aj financie do rozmerovo väčšieho hneď.

Pokiaľ rodinu neplánujete a chcete sa len osamostatniť od rodiny postačí vám menší byt. Skôr ale ako sa rozhodnete zaviazať banke hypotékou zvážte, či nebude pre vás výhodnejší podnájom. Platí pravidlo, že ak bude mesačná splátka hypotéky vyššia ako cena mesačného podnájmu neoplatí sa byt kupovať. Byty v Bratislave na predaj či na prenájom nájdete dostatok.Byt či podnájom

Kedy je výhodnejší podnájom

Podnájmom je ideálnym riešením ak sa chcete osamostatniť, ak potrebujete rýchlo niekde bývať alebo ak ste vycestovali za prácou do iného mesta či štátu.

Riešiť bývanie podnájmom môžete aj keď nemáte dostatok našetrených financií prípadne pravidelný príjem.

Pokiaľ máte v pláne v krátkom časovom období zmeniť prácu, presťahovať sa alebo si založiť rodinu môžete toto prechodné bývanie riešiť podnájmom. Za ten čas si môžete pokojne obzrieť lokality v meste, kde chcete bývať, oboznámiť sa s lokalitami a ich vybavenosťou a hľadať si bývanie tam, kde vám to bude najviac vyhovovať.

You may also like