Kúpte si vodný skúter alebo hliníkový čln

Chytať ryby nemusíte len z brehu. Kúpte si vodný skúter alebo hliníkový čln

by spravca

O rybároch sa hovorí ako o tichých bláznoch, ale z vlastnej skúsenosti vám môžeme povedať, že neexistuje väčší relax. Či už ste rybár začiatočník, alebo sa rybolovu venujete už roky, nemusíte svoj koníček realizovať len z brehu jazera a rybníka. Preskúmať celú vodnú plochu a doniesť si domov poriadny úlovok vám umožní vodný skúter alebo hliníkový čln.

Neviete, ako začať s rybárčením?

Najväčším prínosom rybárčenia pre vaše zdravie je to, že sa pohybujete celý deň a niekedy aj noc v prírode. Čistý vzduch na brehu vodnej plochy robí dobre pľúcam a celému imunitnému systému. Ak nie ste vlk samotár, tak so sebou zoberte rodinu a spravte z rybačky rodinný výlet. Začínajúci rybári budú potrebovať rôznu výbavu od udice cez návnady až po drobnosti ako skladacia stolička alebo rybárska šiltovka. S výberom vybavenia vám radi pomôžu v obchode s potrebami pre rybárom. Na čo nesmiete celkom iste zabudnúť, je rybárske povolenie. Skúsení rybári všetky menované pomôcky vlastnia a možno už vyskúšali dostupné vodné plochy v celom okolí. Spestrenie rybárčenia a zároveň možnosť ako sa dostať k poriadnemu úlovku, je lovenie priamo z vodnej plochy. Na takéto lovenie je možné využiť skúter či čln.

Hliníkový čln je pohodlný a jednoducho sa ovláda

Menší hliníkový čln so slabším motorom môžete ovládať bez nutnosti vlastniť oprávnenie na kormidlovanie. Ak by ste si kúpili čln s výkonom nad 4 kW s hmotnosťou vyššou ako 1000 kg, museli by ste absolvovať víkendový kurz vodca malého plavidla. Kurz je rozdelený do rôznych kategórií a s najvyšším oprávnením je možné kormidlovať dokonca plachetnice. Kto vie, možno sa vám riadenie člna tak zapáči, že časom budete vyhľadávať jachty na predaj. Späť však k hliníkovým člnkom, ktoré sú plne prispôsobené potrebám rybárov. Disponujú pohodlným sedením, vyvýšenými bokmi a majú tiež dostatok úložného priestoru pre kompletné rybárske vybavenie. Člny sú vyrobené z odľahčených materiálov, vďaka ktorým ich hravo odveziete na strešnom nosiči automobilu.

Vodný skúter na rybárčenie i na zábavu

Pre mladšie ročníky máme tip, ako spojiť rybárčenie so zábavou. Stačí, aby ste si do výbavy kúpili vodný skúter určený priamo pre rybárov. Zoženiete ho v obchodoch, kde ponúkajú lode na predaj. Tieto skútre majú také vychytávky ako vyhľadávač rýb, navigáciu a držiaky na udice. Sú skonštruované pre pohodlné nastupovanie z vody po ulovení ryby, ktorú je možné uložiť do chladiaceho boxu. Keď vás rybolov prestane baviť, zmení sa vodný skúter na rýchle plavidlo umožňujúce adrenalínovú jazdu. Nezabudnite na to, že k riadeniu skútra budete potrebovať spomínaný kurz vodcu malého plavidla.

 

 

You may also like