Detské izby – hotové detské zostavy, ktoré dokonale ladia

by spravca

Pri zariaďovaní detskej alebo študentskej izby môžete myslieť buď úplne na všetko, alebo len na to, do akej farby ladiť už hotovú zostavu nábytku. Súprava postele, skríň, skriniek, poličiek a stolíkov ponúkne vášmu potomkovi ako dostatok úložného priestoru, tak miesto na odpočinok či tvorivú zábavu. Vyberajte z farebných izbičiek pre malých školákov alebo rovno študentské izby v nadčasovom dizajne. Tieto detské zostavy nábytku stoja za pozornosť.

Detské izby, ktoré nesmiete prehliadnuť

Pri zariaďovaní detskej izby je v prvom rade dôležité to, koľkým deťom súčasne má slúžiť. Pokiaľ ide o izbu pre jedináčika, máme voľnejšiu ruku, ak budú jednu izbu zdieľať dve alebo tri deti, potom ju musíme uspôsobiť ich odlišnému veku a potrebám. Ak majú byť deti spoločne v jednej miestnosti, hovorí sa, že menej starostí je, ak medzi nimi nie je príliš veľký vekový rozdiel. V každom prípade ale dbajte na to, aby každé dieťa malo v izbičke vyhradený rovnaký priestor bez ohľadu na vek.

Nábytok do detskej izby

Hoci nábytok do detskej izby obvykle vyberáme podľa svojich finančných možností, pretože je len na obmedzenú dobu, nemali by sme hľadať len to najjednoduchšie a najlacnejšie riešenie. Niečo totiž oklamať nejde: kvalitnú posteľ, stoličky a stôl.

Väčšinu času deti strávia v posteli, tú treba preto obzvlášť starostlivo vyberať. Ak to kvôli dispozícii nie je nutné, nezaobstarávajte obľúbené poschodové postele, teda poschodovky – skúsenosti ukazujú, že nie sú moc praktické a navyše je v hornom poschodí vydýchaný a prehriaty vzduch.

Ak vás trápi rozpočet, kúpte už hotovú nábytkovú zostavu do detskej izby (ponúka napríklad obchod Drevko.sk). Výrazne vám ušetrí čas aj peniaze. Zostavy detského nábytku sú totiž pripravené presne pre potreby detí – bývajú dostatočne stabilné a mávajú dostatok úložných priestorov aj správnu výšku. A z mnohých typov môžete vybrať tú, ktorá sa do izby vašich detí hodí a zmestí najlepšie.

You may also like