Výber strešného boxu. Na čo si dávať pozor?

by spravca

Práve zima je obdobím, kedy sa vodiči rozhodujú pre kúpu strešného boxu. Dôvodom kúpy je najmä zväčšenie batožinového priestoru, ktorý je hlavne pri rodinách veľkým nedostatkom. To, že nie je box ako box, zistí každý človek až pri samotnej kúpe.

Keď potrebujete zbaliť polovicu domácnosti

S letnou dovolenkou to z hľadiska balenia a prepravy býva o niečo jednoduchšie, ako so zimnou. Smer cesty je počas zimy jasný, pretože tak, ako v lete vyhľadáme vodu, v zimných mesiacoch ľudia smerujú do hôr za snehom. S tým sa priamo spája aj účel a samotná batožina. Navštíviť zasnežené hory bez toho, aby sme sa nepostavili na lyže alebo s deťmi neposánkovali, nie je tá pravá zimná dovolenka. Ak sa na takýto výlet chystáte, určite rozmýšľajte nad zväčšením kapacity auta. Poslúžia vám na to strešné boxy, ktoré sú nielen efektívne a spoľahlivé, ale v dnešnej dobe aj moderné. Ten je riešením v prípade, že budete prevážať dlhé predmety, ako lyže alebo snowboardy.

V porovnaní s klasickým nosičom na lyže majú výhodu, že sa do nich zmestia aj iné veci ako napríklad batožina, lyžiarky alebo prilby. Kufor auta a aj interiér sa tak výrazne odbremení, čo ocenia všetci pasažieri. Nosiče na lyže sú síce lacnejšou verziou, no pri rodinách s deťmi o nich ani nepremýšľajte a rovno sa rozhliadajte po strešnom boxe. Zmestí sa do neho neporovnateľne viac vecí, ktoré sú chránené pred počasím a aj krádežou.

Sortiment je naozaj široký

To, že nie je truhla, ako truhla, zistíte v momente, keď si začnete box vyberať. Ponuka je rozsiahla a neprehľadná a to nielen z cenového hľadiska, ale aj podľa rozmerov, kvality a funkcií. Narazíte na lacnejšie verzie, ktoré sú veľmi lákavé, no väčšinou nespĺňajú požiadavky zákazníkov. Najvyhľadávanejšou a najobľúbenejšou je stredná trieda, kam patria aj strešné boxy Thule. Najdôležitejšími faktormi, ktorými by sa mal každý pri výbere riadiť, sú jednoznačne tvar a veľkosť boxu,  ktoré nesúvisia len s požiadavkami, ale aj parametrami vozidla. Rovnako dôležitým faktorom je aj hmotnosť a to v súvislosti celkovou povolenou hmotnosťou. Treba si preto dobre odpovedať na otázku, čo všetko sa bude v boxe prevážať. S týmto parametrom priamo súvisí aj nosnosť strechy, ktorá je pri každom vozidle iná. Rozdiely sú aj v upevnení, montáži a samotných možnostiach použitia. Ako sme už zistili, kúpa strešného boxu vie byť niekedy náročná, no veľmi dobrým pomocníkom sú aj recenzie užívateľov.

 

 

 

You may also like