Krásne vlasy bez návštevy u kaderníka

by spravca

Vlasy sú korunou krásy a koruna krásy si zaslúži patričnú starostlivosť. Nejde o žiadny komplikovaný proces, ale o zopár krokov k osvojeniu si jednoduchej domácej rutiny. Vlasy vedia oceniť vašu každodennú snahu o ich zdravie. Môžu vás však aj potrápiť, ak sa im nebudete dostatočne venovať.

Základom je zdravá strava

Živiny a vitamíny pre krásne vlasy

Niektoré dámy si myslia, že stačí investícia do drahej kozmetiky a vlasy im budú žiariť už na diaľku. Je pravdou, že vlasová kozmetika hrá veľkú úlohu. Nezabudnite však ani na zdravý životný štýl a stravu, ktorá podporí rast, lesk a celkovú kondíciu vašich vlasov. Ak túžite po zdravých vlasoch, doprajte si dostatok bielkovín, železa, zinku, jódu a vitamínov radu B a A.

Potraviny pre krásne vlasy

Zdravé a lesklé vlasy nebudú už viac len vašim snom, ale aj realitou. Stačí, aby ste si častejšie dopriali uvarené vajíčka a predídete lámaniu vlasov. Čoraz viacej uvedomelých žien si pochutnáva na jedlách z avokáda. A robia dobre, pretože práve toto ovocie obsahuje veľké množstvo vitamínu E a omega-3 mastných kyselín. Obe spomínané látky sú základom pevných vlasov a ich rýchleho rastu. Ryby, kešu oriešky a vlašské orechy sú plné zinku, vďaka ktorému predídete vypadávaniu vlasov. Hydratácia je dôležitá pre pevnú pokožku a taktiež nádherné vlasy. Preto by ste mali piť dostatok čistej vody, čajov a čerstvých štiav.

Sami sebe kaderníkom

Prírodná kozmetika

Každý človek je iný, a preto by ste sa nemali spoliehať na univerzálne vlasové prípravky. Sami zistíte, že len kvalita je cestou ku kráse. Prípravky na vlasy kozmetickej značky Natura Siberica sú vyrábané v súlade s prírodou. Natura Siberica sa spolieha na silu rastlín, ktoré rastú v divokej prírode prirodzene a odolávajú drsným klimatickým podmienkam Sibíru či Ďalekého Východu. Kompletnú radu vlasovej a telovej kozmetiky Natura Siberica nájdete na internetových stránkach obchodu naureus.sk.

Umývanie a sušenie vlasov

Veľa žien sa obáva, že denné umývanie vlasov im škodí. Spoliehajte sa na vlastný pocit, a ak vidíte, že vaše vlasy potrebujú častejšie umývanie, nevyhýbajte sa mu. Používajte však kvalitné prípravky určené pre váš typ vlasov. Vlasy umývajte smerom od korienkov po končeky. Studená voda na záver umývania ich scelí a dodá im lesk. Po umytí vlasy nechajte voľne vyschnúť, nikdy sa ich nesnažte zbaviť vlhkosti prílišným trením. Fénovanie taktiež nie je tabu, ak vlasy pred sušením ošetríte ochrannými sprejmi. Snažte sa nechodiť spať s mokrou hlavou a vyhýbajte sa častému noseniu pevných vrkočov alebo sponiek.

 

You may also like