Kúpa detského cyklovozíka krok za krokom

Kúpa detského cyklovozíka krok za krokom

by spravca

Nielen počas letných mesiacov dokážete cyklovozík pre deti využiť naplno. Vďaka pevnej konštrukcii, kvalitným textíliám a prídavným zariadeniam je cyklovozík pomôckou, ktorá vám dobre poslúži v lete i v zime. Ak práve uvažujete o kúpe vozíka za bicykel, zamerajte sa pri jeho výbere na tieto parametre.

Cyklistika vždy a za každých okolností

Vďaka cyklovozíku už nikdy viac nebudete musieť riešiť dilemu, kam dať deti počas toho, keď sa budete venovať svojmu obľúbenému, športovému koníčku. Cyklovozíky sú tak skladné, že ich hravo uložíte do kufra vozidla alebo ich prevezú do vzdialenejších miest strešné boxy. Cyklistike sa tak môže venovať celá rodina vždy a za každých okolností. Bicykle pripevnite na nosiče bicyklov na ťažné a keď dorazíte na miesto určenia, vložíte jedno či dokonca dve deti do vozíka a môžete brázdiť cyklotrasy o sto šesť. Cyklovozík využijete aj pri iných druhoch športu – pri korčuľovaní, joggingu alebo jazde na bežkách.

Cyklovozíky podľa nosnosti

Prvým parametrom pri výbere cyklovozíka je jeho nosnosť. Ak chcete využívať cyklovozík do vyššieho veku dieťaťa, dajte prednosť vozíkom s nosnosťou okolo 40 kg. Nosnosti cyklovozíka venujte pozornosť tiež v prípade, že kupuje vozík pre dve deti. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že cyklovozíky sú určené pre deti od jedného mesiaca až do šiestich rokov.

Hmotnosť konštrukcie cyklovozíka

Pri šliapaní do pedálov iste oceníte, čo najmenšiu hmotnosť vozíka. Nemusíte sa však obávať, aj pri vyššej záťaži sú vozíky konštruované tak, aby neprekážali alebo zaťažovali cyklistu v minimálnej miere. V prípade, že chcete cyklovozík využívať predovšetkým pri behaní alebo pri jazde na bežkách, by mala byť hmotnosť vozíka pre vás smerodajná. Pri bicyklovaní ju nepocítite tak, ako pri behaní, korčuľovaní alebo pri jazde na bežkách.

Bezpečnosť cyklovozíka

Väčšina novších modelov cyklovozíkov sú vyrábané s najvyšším ohľadom na bezpečnosť dieťaťa. Otrasom bráni odpruženie, prevrátenie vozíka nehrozí vďaka stabilizačnému systému. Dieťa je vo vozíku chránené zo všetkých strán proti hmyzu pomocou sieťok, nepremokavý plášť vozíka je ochranou proti dažďu a snehu. Vo vnútri vozíka sa nachádza systém bezpečnostných popruhov a pre najmenšie deti sú určené špeciálne ochranné vložky.

 

You may also like