Štvorkolka – malý, veľký pomocník, ktorý vám vženie adrenalín do krvi

Štvorkolka – malý, veľký pomocník, ktorý vám vženie adrenalín do krvi

by spravca

Omrzela vás jazda na motorke? V garáži vám stoja dva automobily a vy tušíte, že k životu potrebujete ešte jeden silný stroj? Skúste sa poobzerať po štvorkolke. Ak bývate v rodinnom dome s veľkou záhradou, na dedine alebo v meste, vždy si dokážete nájsť vhodný model, ktorý vás každý deň prekvapí niečím novým.

Čo je dobré vedieť pred kúpou štvorkolky

Je potrebné si uvedomiť, že štvorkolky sú určené buď na prácu, alebo na zábavu. Ak túžite po dopravnom prostriedku, s ktorým si dokážete zajazdiť na diaľnici, vsaďte radšej na trojkolky. Štvorkolky si ľudia kupujú predovšetkým kvôli adrenalínu počas jazdy v neprístupnom teréne alebo ako náhradu za malý traktor. Trojkolka vám plne nahradí motorku a užijete si s ňou dlhé výlety, či už sami alebo so spolujazdcom. V prípade, že zháňate jeden zo spomínaných strojov skúste kliknúť na stránky brp-world.com, kde nájdete nielen širokú ponuku štvorkoliek a trojkoliek, ale aj vodný skúter na predaj. Dobrou správou je, že na riadenie štvorkolky i trojkolky nepotrebujete špeciálne kurzy. Na ich riadenie vám stačí vodičský preukaz typu B. Štvorkolky a trojkolky renomovaných značiek sú plne homologizované na jazdu po spevnených cestách, a preto nezabudnite na povinné zmluvné poistenie. K štvorkolke a trojkolke si dokúpte ochrannú helmu, rukavice, chrániče a kombinézu. Do povinnej výbavy si zbaľte reflexnú vestu a lekárničku.

Na prácu alebo na zábavu?

Už sme spomínali, že štvorkolky môžete využiť na prácu alebo na zábavu. Pracovné štvorkolky sa označujú ako úžitkové (ATV) a majú pohon na všetkých štyroch kolesách. Dokážu uviesť ťažký náklad a zapojiť k nim môžete rôzne pracovné doplnky. Vďaka nim dokážete pokosiť trávu, poorať pole alebo pomocou snehových reťazí previesť náklad v problematickom, zasneženom teréne. Úžitkové štvorkolky zväčša disponujú nosičom a majú krytú kabínu pre dvoch pasažierov. Variantom ATV štvorkoliek sú nákladné UTV štvorkolky, ktoré nemajú riadidlá ako ostatné štvorkolky. UTV sa riadia pomocou volantu a na sklápacej nákladnej korbe odvezú každý náklad. Z úplne iného súdka sú športové štvorkolky Quad, ktoré sú ako stvorené pre milovníkov adrenalínu, nadšencov jazdy po kopcoch, skokov a driftovania. So športovou štvorkolkou si môžete dokonca vyskúšať závody. Tak čo, ktorú štvorkolku alebo trojkolku si vyberiete?

 

 

You may also like