Na čo všetko slúži strešný nosič

Na čo všetko slúži strešný nosič

by spravca

Väčšie automobily disponujú lyžinami, na ktoré sa dajú pripevniť priečne strešné nosiče. Pre staršie a menšie osobné vozidlá sú určené priečniky, ktoré sa inštalujú do fixných bodov alebo do lemu medzi rám dverí a rám strechy. Nech už vlastníte akýkoľvek automobil, strešný nosič sa vám zíde pri viacerých príležitostiach.

Strešný nosič neprekáža a urobí vám veľkú službu

Mnohí vodiči sa obávajú, že sa inštaláciou strešného nosiča zdvihne spotreba vozidla alebo zhoršia jazdné vlastnosti. Tieto obavy nie sú na mieste. Nosiče sa vyrábajú s ohľadom na aerodynamiku auta. Napriek tomu nie je problém nosiče z vozidla demontovať vždy, keď ich nepotrebujete. Inštalácia i demontáž sú veľmi jednoduché a celý proces zvládne aj menej zručný človek. Aby ste mohli k nosiču pripevniť rôzne prídavné zariadenia behom pár sekúnd, je lepšie zvoliť hliníkové nosiče s T – drážkou. Na tento spôsob úchytu sa dajú pripevniť strešné boxy, nosiče na lyže a nosiče na bicykle.

Strešné nosiče a prídavné zariadenia

Strešné boxy

Strešné boxy sa často nazývajú aj autoboxy alebo rakvy. Čoraz častejšie sú vidieť na SUV i menších vozidlách. Batožinový priestor v autách je veľmi obmedzujúci a na dlhšie cesty na dovolenku nestačí. Do strešného boxu bez problémov schováte cyklovozíky, batožinu pre celú rodinu a ešte vám zostane miesto navyše. Je to vďaka tomu, že najväčšie boxy môžu presiahnuť objem 600 litrov. Pri výbere boxu si dávajte pozor na to, aby jeho váha plus váha batožiny neprevyšovala nosnosť strechy a aby vám box nezavadzal vo výhľade na vozovku.

Nosiče bicyklov

K strešnému nosiču hravo pripevníte aj nosič na bicykle. Najväčšej obľube sa síce tešia nosiče bicyklov na ťažné, ale niektorí ľudia preferujú nosiče na strechu. Ide predovšetkým o majiteľov nižších vozidiel. Láka ich priaznivá cena a možnosť umiestniť na strechu až štyri bicykle. Navyše je nosič bicyklov na strechu veľmi skladný a pri výmene vozidla sa dá nainštalovať na akékoľvek auto. Nevýhodami sú horšia manipulácia s bicyklami vo výške a nutnosť zložiť bicykle pred vjazdom do garáže.

Nosiče lyží

Milovníci zimných dovoleniek a lyžovania nedajú dopustiť na strešné nosiče kvôli možnosti pripojenia nosičov lyží. Lyže sú na streche vozidla počas jazdy absolútne v bezpečí, pripevniť môžete k nosiču aj palice a snowboardy. Dávajte si však pozor na lyže po odstavení automobilu. Radšej ich ihneď zložte a uložte na chránené miesto, aby ste predišli krádežiam.

 

 

You may also like