Nosič bicyklov na ťažné zariadenie ušetrí palivo i stav bicyklov

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie ušetrí palivo i stav bicyklov

by spravca

Skúste sa v lete obzrieť okolo seba na diaľnici a uvidíte množstvo automobilov, na ktoré sú pripevnené rôzne typy nosičov. Nosiče na športové potreby sa stali nevyhnutnou výbavou každého športovo založeného človeka. Svojho obľúbeného športu sa nemusíte vzdať ani na dovolenke. Stačí si surf alebo bicykle pripevniť na nosiče. Vo výbere nosiča bicyklov máme jasného favorita. Je ním nosič bicyklov na ťažné. Prečo je tento typ nosiča tak obľúbený?

Previesť bicykle kamkoľvek nikdy nebolo tak jednoduché

S vynálezom nosičov na bicykle sa cyklistom otvorili nové možnosti, kde sa venovať svojmu obľúbenému športu. Už nie ste odkázaní len na cyklotrasy v okolí alebo na ťažkopádny prevoz bicyklov v špeciálnych vlakových vozňoch. Stačí, aby ste si kúpili nosič na bicykle a nič vám nebráni v spoznávaní nových cyklistických trás. Jediná komplikácia nastáva pri výbere typu nosiča. Pri pohľade na pulty špecializovaných obchodov sami zistíte, že je z čoho vyberať. Nosiče bicyklov je možné pripevniť na strechu, na piate dvere alebo na ťažné zariadenie. Ak si vyberiete posledné dve možnosti, zostane vám na streche miesto na strešné boxy. Z vášho vozidla sa stane minivan, ktorý prevezie kompletnú športovú výbavu, kočíky či detské turistické nosiče pre vaše deti. Nielen z tohto dôvodu sú nosiče na ťažné a na piate dvere obľúbené. Oba nosiče sú šetrné k bicyklom a nespôsobujú vám prievan v peňaženke.

Šetrite všade, kde sa dá. Napríklad pomocou nosiča bicyklov

Nosič bicyklov na streche vozidla je síce vidieť na automobiloch často, ale je to len kvôli nízkej cene tohto typu nosiča. Nejeden šofér si povzdychol, keď musel bicykle prácne na strechu vykladať alebo keď sa pozrel na účet za pohonné hmoty. Podľa testov strešné nosiče bicyklov enormne vplývajú na spotrebu vozidla. Pri vyššej rýchlosti si priplatíte až tretinu oproti bežnej spotrebe. Navyše pri vykladaní bicyklov na strechu môže prísť k poškodeniu karosérie alebo samotných bicyklov. Aby ste sa vyhli zbytočnému míňaniu peňazí a poškodenie auta či bicyklov, odporúčame vám investovať do nosiča na ťažné. Nosiče bicyklov na ťažné nemajú na jazdu i spotrebu žiadny vplyv. Bicykle na ne vyložíte za pár sekúnd a celková manipulácia s nosičom je veľmi komfortná. Sklopné varianty sú variabilné, nebudete mať problém s vjazdom do garáže a ani s otváraním kufra vozidla.

 

 

 

 

You may also like