Všetko, čo by ste mali vedieť o snehových ponožkách AutoSock

Všetko, čo by ste mali vedieť o snehových ponožkách AutoSock

by spravca

Pre sviatočných šoférov je investícia do kovových snehových reťazí zbytočná. Skvelou náhradou sú snehové ponožky, ktoré poznáte pod názvom AutoSock. Možno sa obávate nízkej účinnosti tohto typu reťazí za nepriaznivých terénnych podmienok. Obavy nie sú na mieste, pretože AutoSock nahradia kovové reťaze na snehu bez väčších problémov.

Čím sa líšia AutoSock od iných textilných reťazí

Snehové reťaze AutoSock boli vyvinuté tak, aby ich textília dokázala prekonať snehové záveje a udržala každé vozidlo pevne na ceste bez rizika šmyku. Tieto reťaze sú oproti iným textilným reťaziam oveľa viac odolnejšie. AutoSock sú určené pre šoférov, ktorí jazdia do hôr iba občas. Sú perfektnou alternatívou tiež pre opatrných šoférov obávajúcich sa zničenia podbehu alebo laku pri používaní klasických snehových reťazí.Všetko, čo by ste mali vedieť o snehových ponožkách AutoSock

Výhody AutoSock reťazí v kocke

Snehové reťaze AutoSock sú plne homologizované na využívanie po cestách v rámci celej Európskej únie, dokonca aj v susednom Rakúsku. Podporu získali u prestížnych motoristických časopisov. Výhodou je, že sa vyrábajú tiež pre väčšie vozidlá. Kúpiť je možné AutoSock reťaze na SUV 4×4, na autobusy, nákladné vozidlá alebo reťaze na dodávky. Menej kvalitné textilné reťaze sú veľmi často po jednej jazde úplne zničené. AutoSock bez problémov využijete počas viacerých jázd. Pozor si musíte dávať len na asfalt. Tieto snehové reťaze sa jednoducho navliekajú. Neničia disk, podbeh, lak, karosériu a ani pneumatiky. Pri jazde vás nerušia a po zložení zaberú v kufri vozidla minimum miesta. AutoSock reťaze sa veľmi jednoducho udržujú. Po použití ich vyperte v práčke a vysušte.

Jazda s AutoSock reťazami je bezpečná

Snehové reťaze AutoSock je možné využívať pri jazde po snehu i ľade. Vďaka inovatívnym umelým vláknam vytvárajú po strete s vlhkosťou film, ktorý zabezpečuje priľnavosť reťazí. Niektoré testy dokonca preukázali, že ich účinnosť na snehu je vyššia ako u kovových reťazí. Riadiť vozidlo obuté do AutoSock je bez rizík, či už vo vysokých závejoch, alebo na zľadovatenej vozovke. Pozor si dávajte na asfalt. Už po pár prejdených kilometroch po asfalte dochádza k predratiu AutoSock reťazí. Preto je nutné ich z pneumatík odinštalovať ihneď po prejdení zasneženého územia.

 

 

You may also like