Poradíme vám, ktorý bicykel kúpiť

Poradíme vám, ktorý bicykel kúpiť

by spravca

Kvalitné bicykle známych značiek nie sú práve najlacnejšie. Preto iste dlho zvažujete, aký bicykel kúpiť, aby ste ho maximálne využili. Viac ako na dizajn sa zamerajte na to, do akého terénu sa s bicyklom vyberiete najčastejšie. Práve podľa terénu sa bicykle delia na mestské, horské, krosové a cestné. Poradíme vám, ktorý z uvedených bicyklov kúpiť a kde sa vám s daným bicyklom bude jazdiť najlepšie.

Mestské bicykle

Už podľa názvu viete vytušiť, do akého terénu sa jednotlivé typy bicyklov hodia. Mestské bicykle sú určené na jazdenie po meste a v blízkosti mesta. Prepravíte sa s nimi pohodlne do práce alebo na nákupy. Momentálne sú trendové mestské bicykle v retro štýle, ktoré je možné kúpiť na stránkach e-shopu inSPORTline. Na mestskom bicykli môžete jazdiť v obleku alebo šatách, neušpiníte sa vďaka blatníkom a chrániču reťaze. Sedlo a riadidlá vám umožnia jazdiť vo vzpriamenej polohe.

Horské bicykle

Pod názvom horské bicykle sa skrývajú odpružené bicykle určené na jazdu v horskom teréne. Ak milujete prírodu, lesy a rýchlu jazdu, tak si zaručene kúpte horský bicykel. S horským bicyklom sa dá jazdiť aj po asfalte, ale jeho plný výkon spoznáte až pri preskakovaní vetiev alebo skál. Pri výbere horského bicykla si všímajte priemer kolies. Čím sú kolesá väčšie, tým sú pomalšie, ale lepšie sa s nimi skáče.

Krosové bicykle

Krosové bicykle si užijete na rodinných výletoch, počas ktorých pôjdete časť trasy po asfalte a časť po miernom lesnom teréne. Sú ideálne na dlhšie cyklistické túry a vlastne predstavujú hybrid medzi horských a cestným bicyklom. Z tohto dôvodu sú krosové bicykle veľmi obľúbené a môžeme povedať, že aj multifunkčné. Rýchlosť krosovému bicyklu zabezpečujú svižné kolesá a o pohodlnú jazdu sa postará odpružená predná vidlica. Ku krosovému bicyklu je možné dokúpiť rôzne príslušenstvo ako blatníky alebo nosiče.

Cestné bicykle

Ak máte radi rýchlejšiu jazdu a budete sa voziť hlavne po spevnených cestách, tak sa zamerajte na cestné bicykle. Sú ľahké, dynamické a dá sa s nimi skvele pretekať. S cestnými bicyklami neskúšajte jazdiť v lese, kde by ste sa poriadne natrápili a možno aj zranili.

Náš tip: Všetky uvedené modely bicyklov sa dajú kúpiť aj vo forme elektrického bicykla. Pomoc motora regulujete, a tak si môžete počas jazdy oddýchnuť alebo poriadne zamakať.

 

 

You may also like