Zničený matrac? Asi ste zabudli na kvalitný rošt

Zničený matrac? Asi ste zabudli na kvalitný rošt

by spravca

Susedovi vydrží matrac dlhé roky a váš je po dvoch- troch vyležaný? Asi ste si nedali záležať na výbere roštu do postele. Rošt je síce schovaný v útrobách posteľného rámu pod matracom, ale je nesmierne dôležitý. Jeho dôležitosť spočíva v ochrane matraca a jeho vplyvu na pohodlie vášho spánku. Ak si chcete večer do postele líhať s radosťou a kochať sa pohľadom na matrac vyzerajúci ako nový aj po piatich rokoch, tak si kúpte lamelový alebo latkový rošt do postele.

Každý matrac si zaslúži kvalitný rošt do postele

Každý jeden matrac, či už latexový, penový, pružinový, alebo matrace pre deti si zaslúžia kompatibilný a kvalitný rošt. Rošty matrace podopierajú, odvetrávajú, eliminujú ich deformácie a tým pádom predlžujú životnosť matracov. Za rošt do postele rozhodne nepovažujte pevnú dosku bez prieduchov. Doska síce matrac podoprie, ale tým jej funkcia končí. Matrac sa na miestach tlaku tela vyleží, začne sa v ňom usádzať prach, tvoriť pleseň a bude zapáchať. Ak chcete týmto prejavom degradácia matraca predísť, tak si kúpte lamelový alebo latkový rošt. Výber roštu podriaďte tomu, aký matrac vlastníte. Pod latexové a penové matrace si zaobstarajte lamelový rošt. Latkový rošt sa hodí k pružinovým a taštičkovým matracom.

Základné informácie o lamelovom a latkovom rošte

Lamelový rošt do postele

Lamelový rošt sa skladá z rôzneho počtu pružných lamiel. V zásade môžeme povedať, že čím vyšší počet lamiel rošt má, tým je kvalitnejší a dodáva matracu lepšiu oporu. Lamelový rošt nielenže ochráni matrac, ale tiež prispieva k ideálnemu rozloženiu vašej váhy na matrac. Ide vlastne o ortopedické vlastnosti, ktoré ocenia ľudia s pohybovými problémami. Ak sa rozhodnete pre lamelový rošt, kúpte si taký, ktorý má počet lamiel aspoň 28 a medzi lamelami maximálne 4 centimetrové medzere. Lamelové rošty sú drahšie ako latkové.

Latkový rošt do postele

Latkový rošt je vyrobený z pevných latiek, čo znamená, že nie je pružný ako lamelový. Latky sú stabilné a odvetrávajú matrace rovnako kvalitne ako lamely. V prípade, že ste zainvestovali do vyššieho matraca, tak sa nemusíte báť, že by sa vám na latkovom rošte horšie spalo. Zároveň vás poteší priaznivá cena tohto typu roštu do postele.

 

 

You may also like