Tipy na vianočné darčeky

Tipy na vianočné darčeky

by spravca

Neviete, čo nadeliť pod stromček svojim milým? Máme pre vás tipy, ktoré mnohé zjednodušia podľa osobnosti obdarovaného. Hľadáte darček pre foodies, milovníkov stretnutí alebo zástancov praktických riešení?

Pre foodies: Všestranný kuchynský robot

Všestranný kuchynský robot Gorenje MMC1500AL v robustnom prevedení s kovovým plášťom z hliníka nesmie chýbať v žiadnej kuchyni, kde sa veľa pečie a varí. Dokáže toho naozaj veľa – má nielen silný motor s výkonom 1500 W so šiestimi rýchlosťami, ale aj také bohaté príslušenstvo, že už nebudete musieť kupovať nič iné. Môžete sa smelo pustiť nielen do šľahania, mixovania alebo miesenia cesta, ale aj do výroby domácich cestovín alebo zákuskov. A tiež si môžete doma namlieť mäso od mäsiara alebo farmára, aby ste si mohli pripraviť tie najlepšie domáce burgery. Alebo si pomocou blendera pripraviť zdravé smoothie, dokonale hladkú polievku či omáčku.

Robot využíva planetárny systém miešania, pri ktorom sa miešacie zariadenie otáča okolo svojej osi, zatiaľ čo mixovacia hlava sa otáča v opačnom smere. Výsledkom je dokonalé a rovnomerné spojenie a prevzdušnenie všetkých prísad a pružné a nadýchané cesto alebo zmes. Mixovacia nádoba z nerezovej ocele s XXL objemom 4,5 l dodáva prístroju moderný a elegantný vzhľad a predlžuje jeho životnosť. Priehľadné veko uľahčuje kontrolu celého procesu, zabraňuje rozstrekovaniu obsahu a umožňuje plynulé pridávanie prísad. Nádobu je možné umývať v umývačke riadu.

Na cukrárske výrobky máte k dispozícii hák na cesto, metlu na šľahanie, plochú metlu a flexi metlu. Súčasťou výkonného pomocníka je aj nástavec na mletie mäsa so štyrmi diskami z nehrdzavejúcej ocele, päť nástavcov na výrobu domácich cestovín a blender. Je možné dokúpiť ďalšie príslušenstvo: napríklad ďalšie nástavce na cestoviny a cukrovinky, nástavec na lisovanie šťavy, na plnenie domácich klobás, disky na krájanie a strúhanie atď. Odporúčaná cena je 355 EUR.

Pre milovníkov stretnutí: Krájač potravín

Žiadna párty ani rodinná oslava sa nezaobíde bez bohatej nárezovej misy s dobrotami pre vegetariánov i milovníkov mäsa. Elektrický krájač Gorenje R 901A v robustnom nerezovom prevedení a s mimoriadne ostrým, odolným kotúčom zo špičkovej značkovej ocele Solingen ohromí aj profesionála, a navyše doplní svojim dizajnom každú kuchyňu.

S výkonom motora 140 W bez problémov nakrája syry, vykúzli tenké plátky trvanlivej salámy, sušenej alebo klasickej šunky aj úhľadné plátky pečiva. Na rozdiel od ručného spracovania budú plátky jeden ako druhý a presne tak široké, ako potrebujete, a preto budú na mise aj skvele vyzerať. Šírku plátkov si môžete nastaviť od nuly až do 15 mm. Samozrejmosťou je ľahká údržba a tichá prevádzka. Stabilitu zaisťujú protišmykové nožičky, ktoré udržia krájač na mieste na akomkoľvek povrchu. Jednoduché ovládanie zvládne naozaj každý. Aj údržba je jednoduchá – stačí handričkou utrieť vyberateľný rezný kotúč a posuvný krájací diel, ktorého časť poslúži aj ako vyberateľná tácka na nakrájané dobroty. Prístroj má aj šikovný priestor na navinutie kábla, aby neprekážal pri skladovaní. Krájač stojí 275 €.

Pre priaznivcov rýchlych akcií bez zbytočných drám: Ručný mixér

Občas je potrebné vytvoriť z polievky dokonale hladký krém, inokedy treba zachrániť zle rozmiešanú zápražku pri príprave zložitejšej omáčky. Alebo rýchlo nasekať bylinky na práve vykúzlenú omeletu.

Presne pre tieto úlohy je ako stvorený rýchly záchranca nečakaných zvratov, aj pomocník v časoch pokojných – elegantný ručný tyčový mixér a šľahač Gorenje HBC804QW. Môžete ho pokojne použiť rovnako priamo v hrnci, ako aj s ďalším príslušenstvom napríklad na prípravu smoothie a ďalších dobrôt. S výkonným a odolným 800W motorom pre jednosmerný prúd je priamo predurčený na úsporu energie a dlhodobé používanie. A ostrá oceľová čepeľ so štyrmi inovatívne navrhnutými čepieľkami zaručuje rýchle a dôkladné premiešanie, sekanie, mixovanie jedla i prípravu príkrmov pre bábätká. V príslušenstve nájdete okrem tyčového mixovacieho nástavca aj samostatný šľahací nástavec, mixovaciu nádobu a chopper s nádobou napríklad na sekanie byliniek, zeleniny či drvenie orieškov. Mnohostranný pomocník s bohatým príslušenstvom stojí 64,90 €.

 

Viac informácií: sk.gorenje.com

 

 

You may also like