Tipy pre majiteľov štvorkoliek: informácie o snehových pásoch

Tipy pre majiteľov štvorkoliek: informácie o snehových pásoch

by spravca

Kúpou snehových tzv. kanadských pásov sa možnosti jazdy s vašou štvorkolkou značne rozšíria. Nejde len o to, že budete môcť štvorkolku využívať celoročne. Snehové pásy umožňujú jazdu po blate, piesku, drobnom štrku, ale tiež po spevnenom teréne. Investícia do pásov sa oplatí nielen majiteľom fariem, ale tiež nadšencom zábavnej jazdy na štvorkolkách s pohonom na všetkých štyroch kolesách.

Pozor na to, aby boli pásy schválené na jazdu po pozemných komunikáciách

Na internete nájdete širokú ponuku pásov, ktorých cena sa značne líši. Je to dané tým, že k nám prenikajú lacné čínske výrobky. Pri vašej snahe ušetriť sa môže stať, že namiesto jazdy s pásmi vám zostanú oči pre plač. Kanadské pásy musia spĺňať normy, ktoré im dávajú právo jazdiť po pozemných komunikáciách. Pásy bez technického preukazu by ste mohli použiť maximálne pri jazde vo vašej záhrade. Ak sa vyberiete na vozovku, nezabudnite na ochrannú prilbu a všetky dokumenty. Vaša štvorkolka musí byť poistená a noste so sebou technický preukaz spolu s preukazom technickej spôsobilosti pásov. Pri jazde s pásmi sa vaša štvorkoka zmení na snežné skútre Lynx. Bezpečnosť by mala byť vždy na prvom mieste. S pásmi nejazdite rýchlosťou vyššou ako 50 km/h.

Nové technológie zmenili jazdu so snehovými pásmi

Snehové pásy sú zostrojené tak, aby zvládli jazdu po tvrdom i sypkom povrchu. Vaša štvorkolka sa s ich pomocou stane celoročným vozidlom. Snehové pásy vyššej triedy nie sú prekážkou stabilnej jazdy bez trenia v prevodovom systéme kolies. V minulosti mali jazdci pri riadení štvorkoliek s nainštalovanými snehovými pásmi problémy v ostrých zákrutách. Nové technológie sa postarali o elimináciu týchto problémov pomocou nábehovej hrany. So snehovými pásmi sa nemusíte báť o svoju bezpečnosť, pretože rám pásov je tvorený oceľovou konštrukciou a pripevnenie o kolesá zabezpečujú metrické skrutky.

Na čo nezabúdať pri inštalácii snehových pásov na štvorkolku

Snehové pásy na štvorkolky montujte vždy pri vypnutom motore. Zaraďte neutrál a zaistite stroj parkovacou brzdou. Štvorkolku vytiahnite do vzduchu a odmontujte z nej kolesá. Následne postupujte presne podľa návodu, ktorý je súčasťou balenia snehových pásov. Pozor na to, aby ste až do konca montáže nevyužívali na točenie pásov motor. Na opravu, montáž i demontáž používajte len originálne náradie k snehovým pásom. Keď pásy nepoužívate, očistite ich a skladujte na suchom mieste.

 

 

You may also like