Krátky manuál na kúpu nosiča bicyklov na ťažné zariadenie

Krátky manuál na kúpu nosiča bicyklov na ťažné zariadenie

by spravca

Pred kúpou nosiča bicyklov si iste každý z vás naštudoval rôzne recenzie a návody, ako si vybrať najlepší nosič. Po takomto prieskume ste museli prísť k jedinému záveru. Najlepším a hlavne najpraktickejším modelom nosiča je nosič na ťažné zariadenie. Prinášame vám prehľadný manuál, ktorý vám pomôže pri jeho kúpe.

Nie každé vozidlo zvládne ťarchu bicyklov

Možno si myslíte, že kúpiť nosič bicyklov na ťažné je jednoduché. Veď máte ťažné a k tomu pripojíte akýkoľvek model nosiča. Pozor na to, že vaše vozidlo a samotné ťažné zariadenie majú obmedzené možnosti v oblasti zaťaženia. Ak okrem nosiča kúpite aj strešné boxy a tie naplníte do prasknutia športovými pomôckami alebo do nich uložíte detské turistické nosiče a kočíky, bude váš automobil preťažený. Najvyššiu nosnosť ťažného zariadenia majú off road vozidlá. Tieto automobily prevezú bez problémov dva elektrobicykle alebo štyri klasické bicykle.

Pripevnenie nosiča na ťažné môže byť hračka

Všetky modely nosičov bicyklov na ťažné sa na zariadenie inštalujú veľmi jednoducho. Na výber máte sedem pólové alebo trinásť pólové koncovky nosiča. Doslovne za pár sekúnd pripevníte nosič na ťažné pomocou adaptéra. Ak sa rozhodnete pre nosič s adaptérom s vyššou nosnosťou, pripravte sa na cenu zariadenia prevyšujúcu 500 €.

Na čo sa pri výbere nosiča zabúda

Nosiče bicyklov na ťažné sa vo väčšine prípadov dajú sklápať. Táto na prvý pohľad bezcenná vlastnosť vám značne uľahčí manipuláciu s bicyklami. A nielen to. Vďaka možnosti sklápania sa dostanete do kufra vozidla. Pozor na to, že na nosič bicyklov na ťažné budete musieť namontovať poznávaciu značku. Buď pred každou cestou s bicyklami odmontujete zadnú značku a pripevníte ju na nosič, alebo si dokúpite tretiu značku.

Čo získate kúpou nosiča bicyklov na ťažné

Kúpou nosiča bicyklov na ťažné získate pomôcku, ktorá vám bezpečne, bez rizika poškodenie vozidla alebo bicyklov pomôže spoznávať nové cyklistické trasy, hoci aj v zahraničí. S týmto typom nosiča môžete jazdiť tak, ako ste zvyknutí. Nezmení sa aerodynamika jazdy a ani spotreba vozidla. Bicykle dokáže na nosič vyložiť aj vaša partnerka. Nosič môžete využiť na všetkých vozidlách s ťažným zariadením. S bicyklami vyloženými na nosiči na ťažné vojdete do každej garáže a zaparkujete aj na menšom parkovisku.

 

 

 

You may also like