Výber vhodného matracu nemusí byť žiadna veda

by spravca

Postele sú dôležité, keďže každý jednotlivec má svoje špecifické preferencie, pokiaľ ide o povrch, na ktorom spí. Aj z tohto dôvodu je dôležité, aby bol matrac nielen pohodlný, ale aj kvalitný, čo sa následne prejaví na jeho životnosti. Čo si všímať pri výbere matracu? Neexistuje žiadny jediný typ, ktorý uspokojí 100% ľudí, ale porovnanie výhod a nevýhod rôznych materiálov je prvá vec, na ktorú by ste sa mali zamerať ešte pred tým, ako si vyberiete svoj vysnívaný matrac.

Akú tvrdosť matracu mám zvoliť?

Ak si ani vy nie ste istí pevnosťou matraca, treba zvážiť dve užitočné vlastnosti, a to polohu spánku a faktory osobného pohodlia. Ľudia s vyššou váhou zväčša potrebujú pevnejšie matrace, aby získali primeranú podporu, pričom sa môžu cítiť pohodlnejšie v prípade, ak je matrac mäkší.  Ak však trpíte bolesťami súvisiacimi s chorobami ako je trebárs artritída, pri rozhodovaní je nutné zohľadniť to, či je podpora, a teda tvrdosť matracu dostatočná, v opačnom prípade vás môžu bolesti trápiť aj naďalej, v tom horšom prípade sa môžu stupňovať. V tomto prípade je lepšie, ak zvolíte matrac materasso s pevnejšou podporou, čiže vyššou tvrdosťou, ktorá poskytne vášmu telu dodatočnú oporu počas celej noci.

Pozor na správnu veľkosť matracu

Výber správnej veľkosti je pravdepodobne to prvé, čo ľudia zvažujú pri výbere matraca. Pretože existuje veľa rôznych variácií matracov, existuje aj značné množstvo veľkostí, z ktorých si môžete vybrať. Ak by sme sa mali pozrieť na štatistiku, a teda názory respondentov, zdá sa, že najobľúbenejšou veľkosťou matraca je manželský matrac, ktorý je určený pre dve osoby. Sú obľúbené najmä vďaka výhodnej cene i pohodliu, ktoré poskytujú. Pre náročnejších klientov sú určené kvalitné materasso postele, ktoré si vás získajú prepracovaným dizajnom, dôkladným prevedením i funkčnosťou.

 

You may also like