Výhody UTV štvorkolky oproti malotraktoru

Výhody UTV štvorkolky oproti malotraktoru

by spravca

S rastúcim dopytom po BIO produktoch sa zo záhradkárov stávajú farmári. Počet malých fariem sa na Slovensku každým rokom zvyšuje. Ak to s farmárčením myslíte vážne, budete musieť nakúpiť rôznu techniku. Najčastejšie ide o malotraktor, ktorý sa dá nahradiť iným strojom – nákladnou štvorkolku. UTV štvorkolky majú oproti traktoru veľa výhod.

Nákladná korba súčasťou štvorkolky

UTV štvorkolka sa v mnohom podobá na traktor. Riadi sa pomocou volantu. Šofér a pasažieri sú počas jazdy krytí v kabíne. Niektoré kabíny sú vyhrievané a miest na sedenie majú od 3 do 5 sedačiek. Výhodu má nákladná štvorkolka oproti traktoru v tom, že jej pevnou súčasťou je korba. Nákladná korba sa dá vyklápať a jej objem je pre malých farmárov dostačujúci, či už na prevoz náradia, alebo na prevážanie úrody, sena a krmiva pre zvieratá.

Náš tip: Priplaťte si za nákladnú štvorkolku, ktorá má vyklápanie korby riadené z kabíny pomocou hydrauliky. Vyberte si štvorkolky can am patriace medzi najkvalitnejšie na trhu.

Špičková výbava za nižšiu cenu

Perfektne vybavené nákladné štvorkolky sa cenovo pohybujú na rovnakej úrovni ako traktor pochybnej kvality. Niekedy ide dokonca o cenu nižšiu. K štvorkolkám sa dá k výbave dokúpiť rôzne príslušenstvo, ktoré vám uľahčí alebo spríjemní prácu na poli. Novšie typy štvorkoliek sa dodávajú s vysokým stupňom zabezpečenia proti prevráteniu a iným nehodám. Sú vysoko odpružené a disponujú systémom protiblokácie bŕzd. Zabudovaná satelitná GPS pomáha pri orientácii v horách. Čerešničkou na torte pre komfort jazdca sú vyhrievané sedadlá alebo vysoko odolný audio systém zabudovaný v stenách a streche kabíny.

S traktorom veľa zábavy nezažijete

Nielen o práci je život na farme. Keď zvýši čas, oceníte možnosti štvorkolky, ktoré s malotraktorom nemáte. So štvorkolkou sa dobre jazdí po poli, v lese, po štrku i piesku. Dostane sa do menších priestorov medzi stromy, čo využijete napríklad počas jazdy cez hustý les alebo váš ovocný sad. Na štvorkolke sa dá zaskákať a poriadne zadriftovať. Môžeme povedať, že štvorkolky majú pre každého pripravené niečo. Pomôžu, zabavia a nahradia v záhrade i na poli rôzne poľnohospodárske stroje.

Skvelé je, že vlastnú štvorkolku si môžete nakonfigurovať. Na tomto linku https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html si vytvoríte štvorkolku spolu s príslušenstvom presne podľa vašich požiadaviek.

 

 

 

 

 

You may also like