Dokonalý domov vďaka kvalitným vchodovým dverám? Jednoznačne áno!

by spravca

Každý z nás túži po bezpečnom a útulnom domove, ktorý bude deň čo deň dokonalým útočiskom po náročnom, ale aj bežnom dni. K tomu, aby bol vás domov nielen komfortným, ale predovšetkým bezpečným miestom, budete potrebovať vysokokvalitné okná, ktoré sú z bezpečnostného hľadiska dôležitým prvkom, ale tiež vchodové dvere, ktoré sú akýmsi vstupom do vášho sveta. Ak ste sa aj vy rozhodli spraviť radikálnu zmenu, a teda konečne vymeniť staré dvere za nové, nechajte sa inšpirovať overenými tipmi, vďaka ktorým ich výber hravo zvládnete aj vy. Pýtate sa ako na to?

Aké dizajnové prevedenie vchodových dverí mám zvoliť?

Zrejme každého z nás pri výbere vchodových dverí zaujme najprv ich vzhľad a samozrejme i samotná cena. Dôležité je uvedomiť si, že dvere by mali ladiť s interiérom, ale tiež exteriérom vášho domu či bytu, pričom je vhodné, ak budú akýmsi univerzálnym kúskom. Čo to v praxi znamená? Príliš neexperimentujte a zvoľte skôr jednoduchší štýl, neutrálne farebné prevedenie a naopak, dajte prednosť technickým a funkčným vlastnostiam.

Kľučka na dvere – aká by mala byť?

Kľúčky na dvere dokážu veľa prezradiť o vkuse majiteľa, a práve preto môžu aj tieto nenápadné „časti“ dverí vo vysokej miere ovplyvniť ich celkový vzhľad. Ak radi používate fantáziu a chceli by ste vchodové dvere niečím ozvláštniť, nebojte sa nevšedných línií, obrysov či tvarov. Dôraz je nutné upriamiť na povrchovú úpravu materiálu, keďže aj od tohto závisí životnosť kľúčky.

Bezpečnostné kovanie od kvalifikovaných predajcov

Hlavnou funkciou dverí je ochrana, a práve preto bezpečnostné kovanie zahŕňa pohyblivé súčasti výplní stavebných otvorov. Základom je, aby bolo kovanie certifikované a predávané výhradne od kvalifikovaných a overených predajcov, ktorí vám v prípade nezrovnalostí pomôžu s výberom. Ak chcete mať aj vy absolútnu kontrolu nad svojou nehnuteľnosťou, nielen bezpečnostné kovanie či kľúčka, ale tiež bezpečnostná vložka je ďalším z atribútov, na výber ktorého nezabudnite ani vy.

 

You may also like