Podlaha do fitness priestorov a posilňovní

Podlaha do fitness priestorov a posilňovní

by spravca

Rozhodli ste si doma zriadiť vlastnú posilňovňu alebo zariaďujete Vaše nové fitness centrum? Tieto priestory dostávajú rozhodne dennodenne zabrať. Nevyhnutnou súčasťou každého fitness centra alebo posilňovne by mala byť kvalitná podlaha s vysokou odolnosťou voči oderom a nárazom.  V tomto prípade sa naozaj oplatí investovať do kvalitnej podlahy.

Aká podlaha je vhodná?

Podlaha do fitness priestorov musí odolávať veľkej záťaží, ťažkým fitness strojom, činkám a sú na ňu kladené špeciálne nároky.

V súčasnosti sú veľmi obľúbenou podlahou gumené PVC dielce. Nie sú na trhu žiadnou novinkou a sú ideálne do fitness centier. Aké výhody má PVC podlaha?

Naozaj vysokoodolná a pevná

PVC gumové podlahy vydržia dlho bez ohľadu na to, aké športové aktivity sú na nich vykonávané a aké ťažké stroje sú na nej položené. Určite ste sa už stretli niekedy s tým, kedy náraz činky dokázal na inom type podlahy (napr. betóne) spraviť škodu.

Okrem vysokej odolnosti voči oderom či nárazom, ponúka PVC podlaha aj ďalšie benefity. Tlmí zvuky, pohlcuje vibrácie pri športových aktivitách a navyše je protišmyková, čo je pri fyzickej aktivite veľmi dôležité. Má aj tepelno-izolačné vlastnosti – cvičenie pod ňou Vás izoluje od chladu. Podlaha odoláva pachom či škvrnám od rôznym tekutín.

Jednoduchá inštalácia

Inštalácia takejto podlahy je taká jednoduchá, že to dokonca zvládnete aj sami. Naozaj sami. To ocení určite v dnešnej dobe každý, kto rozmýšľa ekonomicky. PVC gumenú dlažbu je možné nainštalovať na pôvodný, ideálne tvrdý a čo najrovnejší povrch. Stačí ho poriadne povysávať a začať ukladať jednotlivé dlaždice. Môžete si vybrať buď PUZZLE prevedenie alebo ešte v rolkách, ale tie je potrebné už na povrch lepiť.

Ľahká údržba

V komerčnom ale aj domácom fitness centre je potrebné dodržiavať hygienické zásady. Určite Vás poteší, že tento typ podlahy je veľmi jednoduchý na údržbu. Postačí Vám vysávač a obyčajný prostriedok na podlahy + mop.

You may also like