Zásnubný prsteň je symbolom večnej lásky

Zásnubný prsteň je symbolom večnej lásky

by spravca

Móda zásnubných prsteňov vznikla v Rakúsku, keď vojvoda Maximilián daroval takúto ozdobu svojej milovanej Márii Burgundskej. Táto tradícia sa rýchlo stala populárnou medzi predstaviteľmi aristokracie a následne sa rozšírila po celej Európe. Teraz sú muži povinný venovať zásnubné prstene svojej budúcej manželke.

Zaujímavosťou je, že zásnubné prstene majú iný názov – le solitaire, v preklade z francúzštiny ako “jediný”. Keď dáva taký šperk, chlap hovorí, že jeho srdce teraz patrí jeho milovanej.

Objavte skutočnú lásku

Samozrejme, svadba je jednou z najdôležitejších udalostí v živote každej ženy. Netreba však zabúdať na vyznanie, pretože dievča o tomto momente sníva už od detstva a predstavuje si, ako jej milovaný v romantickej atmosfére kľakne na kolená a v ruke sa mu záhadne leskne zásnubný prsteň.

Skutočne zamilovaný muž nemá právo pripraviť svoju nevestu o túto radosť. Uplynie veľa rokov a ona bude s láskou spomínať na tento rozprávkový okamih. Ozdoba sa neodstraňuje, nosí sa na prstenníku až do svadby. A potom ho zmenia na prsteň, alebo ho ďalej nosia spolu.

Ako si vybrať zásnubný prsteň?

Aby ste svojho vyvoleného naozaj príjemne prekvapili, musíte venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

  1. Veľkosť. Samozrejme, môžete si ho vybrať spolu s dievčaťom, ale potom všetka romantika zmizne. Je lepšie zmerať prsteň, ktorý nosí, alebo sa obrátiť o pomoc na svojich rodičov a priateľky.
  2. Tradične je zvykom kupovať zlaté prstene na zásnuby, nie je to však povinné. Ak váš blízky nie je fanúšikom tohto kovu, môžete si zakúpiť verziu z platiny alebo bieleho zlata.
  3. Berte do úvahy vkus dievčaťa. Ak si nevie predstaviť život bez lesku drahých kameňov, mala by si kúpiť zásnubný prsteň, ktorý zodpovedá prioritám budúcej manželky. Nemusí to byť nevyhnutne diamant – katalóg predstavuje skvostné šperky so zafírmi, ametystmi, perlami, zafírmi, topásmi, smaragdmi atď.
  4. Cena svadobných obrúčok. Absolútne nie je potrebné minúť časť svojho platu na výzdobu alebo si požičiavať finančné prostriedky. Máme modely rôznych cenových kategórií, ktoré vyzerajú veľmi elegantne, noblesne, bez ohľadu na náklady.

Mali by sa brať do úvahy vlastnosti prstov nevesty. Tenké zásnubné prstene ich opticky zoštíhľujú, široké, masívne, naopak, skracujú ich dĺžku. Zlatnícka dielňa Fortuna Aurum vyrába zásnubné prstene a snubné obrúčky prezentované v širokom sortimente. Príďte a vyberte si alebo objednajte jednoducho on-line.

You may also like